22. júna 2024

Vrah Andrey z Novej Dubnice sa vo väzení pokúsil o samovraždu

ilustračné foto: pixabay

Jána M., ktorý brutálne zavraždil 39-ročnú Andreu z Novej Dubnice, krátko po čine zadržali a umiestnili do väzby. Nedávno sa však pokúsil o samovraždu.

Podľa informácií z portálu Aktuality.sk sa Ján M. vo svojej cele pokúšal obesiť. Našli ho dozorcovia, následne ho previezli do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) sa k tejto udalosti nevyjadril.

„Sme oprávnení poskytovať konkrétne informácie o osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Vzhľadom na to, že nedisponujeme súhlasom dotknutej osoby, nie sme oprávnení vám poskytnúť požadované informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby,“ informovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Ján M. je obvinený v prípade úkladnej vraždy 39-ročnej Andrey z Novej Dubnice, ktorú dlhodobo obťažoval. Po vyšetrovaní ho zatkli a následne umiestnili do väzby, cieľom ktorej bolo zabezpečiť, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti a nemohol sa vyhnúť spravodlivosti. Ján M. sa proti tomuto rozhodnutiu neodvolal. V prípade uznania viny mu hrozí uloženie trestu na 25 rokov väzenia alebo doživotie.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *