18. júna 2024

Dávku drogy mali predávať len za 10 eur!

ilustračné foto: polícia

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vzniesol obvinenie 27-ročnému mužovi za obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Z rovnakého trestného činu, avšak s nižšou trestnou sadzbou, obvinil aj 46-ročného muža. Počas vyšetrovania bolo zistené, že 27-ročný páchateľ si minimálne od leta 2022 neoprávnene nakupoval na rôznych miestach omamné a psychotropné látky, konkrétne pervitín.

Obvinený si pervitín nakupoval pre vlastnú potrebu, ako aj za účelom ďalšej distribúcie konzumentom drog. Tohto konania sa dopustil napriek tomu, že bol za drogovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený v roku 2022.

Muž masturboval nad bežkyňou

Po predchádzajúcej dohode so 46 ročným obvineným spoločne zakúpili 8 kubíkov tejto drogy, ktorú si mali rozdeliť. K rozdeleniu drogy však nedošlo z dôvodu, že boli obaja zadržaní políciou.

Páchatelia boli zadržaní vo vozidle VW Golf, v ktorom boli nájdené a zaistené stopy a to sklenená fajka, prázdne injekčné striekačky a finančná hotovosť vo výške 575 €.

Taktiež polícia našla vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky, z ktorého by podľa expertízneho skúmania bolo možné pripraviť minimálne 20 jednotlivých dávok drogy spôsobilej po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.

Počas vyšetrovania bolo zistené, že páchatelia po rozdelení, resp. nadávkovaní neoprávnene predávali pervitín drogovo závislým osobám z regiónov Považskej Bystrice, Púchova a Žiliny zvyčajne za sumu 10 € za jednu dávku.

https://www.krimi-spravy.sk/z-cudzieho-uctu-vyberal-peniaze-poznate-tohto-muza/

27-ročnému obvinenému, ktorý bol už v minulosti 2 krát súdne trestaný, tentoraz v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. 46- ročnému obvinenému, ktorý bol taktiež v minulosti už 2 krát súdne trestaný, hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *