STRAŠNÉ: Okradli deti a vyhrážali sa im mačetou

ilustračné foto: polícia

NITRA – Nitrianski kriminalisti odhalili páchateľov, ktorí v centre Nitry okrádali deti. Dvojicu chlapcov vo veku 12 a 13 rokov oslovili pred obchodným centrom dvaja mladíci.

Pýtali od nich po päť eur a vyhrážali sa, že ich dorežú mačetou, ak im peniaze nedajú. Podozrivý mal pritom jednu ruku za chrbtom a vzbudzoval u detí obavu, že naozaj má zbraň, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Poškodení vydali každý po päť eur a páchatelia z miesta ušli. O prípade sa polícia dozvedela prostredníctvom médií a okamžite začala konať. V pondelok 3. júla bolo začaté trestné stíhanie a už na druhý deň vypočúvali policajti podozrivých.

Obaja mladí muži vo veku 16 a 20 rokov boli obvinení zo zločinu lúpeže, za ktorý hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Počas vyšetrovania prvého prípadu vyšlo najavo, že podobným spôsobom sa pokúsil 16-ročný páchateľ prvej lúpeže spolu s 22-ročným komplicom obrať o peniaze chlapca na zastávke na Sládkovičovej ulici. Dvojica ho oslovila a pýtala si peňaženku. Tú mu následne vytrhla a ušla. Poškodený 14-ročný chlapec bežal za páchateľmi, tí sa mu však stratili v priľahlých uliciach. Zo zločinu krádeže na chránenej osobe boli vyšetrovateľom obvinení 16-ročný Erik a 22-ročný Ivan. V prípade dokázania viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.