22. júna 2024

Auto s tromi tínedžermi narazilo do stromu

ilustračné foto

ilustračné foto, archív

BANSKÁ ŠTIAVNICA / Traja tínedžeri sa zranili pri nehode, ktorá sa stala neďaleko Banskej Štiavnice. Auto, ktoré šoféroval 18-ročný mladík, narazilo do stromu. Najhoršie bol na tom 16-ročný spolujazdec, po ktorého letel záchranársky vrtuľník.

​V havarovanom aute sedela trojica tínedžerov. Po ťažkej nehode a náraze do stromu ale začiatok prázdnin strávia v nemocnici. Šoférom bol iba 18-ročný chlapec, vodičský preukaz dlho nemal a zrejme precenil svoje sily. Nehoda sa stala neďaleko Banskej Belej, kde všetci traja kamaráti aj bývajú, nehoda sa stala zrejme v čase, keď sa vracali domov.

„Príčinou nárazu bolo pravdepodobne nevenovanie sa vedeniu vozidla a nesledovanie situácie v cestnej premávke,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková. Vodičovi a jeho 16- a 17-ročným kamarátom pomáhali z havarovaného auta hasiči z Banskej Štiavnice.

„Pri nehode zasahovali štyria hasiči zo Štiavnici, došlo k zraneniu troch osôb, príslušníci vyslobodili z automobilu a asistovali záchranárom pri ošetrovaní,“ avizovala Júlia Zeleňáková, hovorkyňa KR HaZZ v Banskej Bystrici. Vodič mal povrchové zranenia. Kamaráti ale dopadli podstatne horšie, podľa záchranárov išlo o zranenia chrbtice, panvy či zlomeninu ruky.

„Pomocou navijaka ho spustili, po ošetrení prevoz do detskej fakultnej nemocnice,“ informovala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa ATE Poprad. Podľa polície u vodiča dychovou skúškou alkohol zistený nebol, čo ale bolo presnou príčinou nehody budú vyšetrovať.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: