25. mája 2024

Nepolepšiteľný syn. Svoju matku týral niekoľko rokov

0

ilustračné foto: polícia

PRIEVIDZA – Vyšetrovateľ z Prievidze obvinil 57-ročného muža zo zločinu Týranie blízkej a zverenej osoby.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že muž mal takmer 4 roky spôsobovať svojej 91 ročnej matke fyzické aj psychické utrpenie. Keď bol pod vplyvom alkoholu, čo bolo skoro denne, jej vulgárne nadával, bol voči nej agresívny a opakovane ju fyzicky napádal.

Matka sa zo strachu pred synom pravidelne zamykala v izbe, pričom on jej búchaval do dverí a hovoril, aby už umrela. Matke nedovolil, aby mu zrušila trvalý pobyt v jej byte. Pravidelne od nej pýtal peniaze na alkohol a cigarety a keď mu ich nechcela dať, vulgárne jej nadával.

Známym moderátorom ukradli identity

Z ich bytu bolo pravidelne počuť krik a prosby ženy, aby ju nebil a nechal ju tak. Agresivita muža vyvrcholila, keď jeho matka chcela z bytu odísť a on jej to nechcel dovoliť. Postavil sa k dverám a na matku fyzicky zaútočil. Ťahal ju od dverí a udieral do hlavy. Následne ju chytil za vlasy a udieral jej hlavu do dverí.

Žene sa našťastie podarilo dostať k telefónu a zavolať políciu. Policajti po príchode na miesto muža obmedzili na osobnej slobode. Po zadržaní s ním bola vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 1,98 promile alkoholu.

Váš tip: Dieťa mi umieralo v náručí

Muž je momentálne umiestnený v cele policajného zaistenia, kde čaká na rozhodnutie súdu, či bude v tomto prípade stíhaný väzobne. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému, ktorý bol už 7 krát súdne trestaný, trest odňatia slobody na 7 až 15 rokov.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *