25. mája 2024

Váš tip: Dieťa mi umieralo v náručí

BRATISLAVA – Do redakcie sme dostali mail od našej čitateľky, ktorý zverejňujeme bez redakčnej úpravy, tak ako nám prišiel. Redakcia do textu nezasahovala.

Zdravím, prosím prečítať hlavne mamičky! Bude to dlhé ale prosím prečítajte do konca. Idem vám napísať skúsenosť s pediatričkou a zároveň vás varovať aby ste sa jej vyhýbali, aby ste neskončili ako môj 10 mesačný syn. Konkrétna pediatrička v priebehu cca 5-6 týždňov ohrozila zdravie môjho syna až 2 krát.

Chodíme do ambulancie pani doktorky Novákovej v Bratislave na Kramároch. Reč nebude o tejto úžasnej, detičky milujúcej odborníčky, človeka so srdcom na správnom mieste ale o jej kolegyni pediatričky menom RAMOSOVA ktorá ordinuje s pani doktorkou Novakovou v ordinácii. Syn mal 1.7. 11 mesiacov. Zdravý chlapček nikde sledovaný, riadne očkovaný a pod. Tu začína náš prvý príbeh. Žiaľ máme až dva. Pred cca 5-6 týždňami v utorok sa mi malý nepozdával bol unavený, plačlivý a pod. Pripisovala som to rastúcim zubom.

Ale aj tak v stredu som išla k pani Dr. natrafili sme žiaľ na Dr. Ramosovu ktorá mu urobila všetky potrebné výtery s tým, že v piatok budú výsledky. Stav maličkého sa nezlepšoval. Naopak. Najskôr začal mierne chrčať v spánku. Nevedela som sa dočkať piatku, kedy opäť pôjdeme k Dr po výsledky. V piatok sme prišli, malý chrčal už aj keď nespal, bol unavený, červene oči, proste choré dieťa…

Pani doktorka Ramosova ho počúvala (nič nepočula) všetko ok, crp nízke. Výsledky zo stredy vyšli v poriadku. Pani Dr Ramosova sa ma spýtala či som ja alebo manžel alergik. Vravím, áno môj manžel je alergik. Ona na mňa víťazoslávne: super tak už vieme čo mu je. Maličký bude po tatovi alergik. Dala mi nejaký sirup na alergiu.

Bol víkend malého stav sa nezlepšoval, naopak chrčanie pretrvávalo. Ale toto je naše prvé dieťa ja nemám skúsenosť ako to vyzerá keď je dieťa alergik na kvitnúce veci atď… Malý chrčal a chrčal, kašlal, a ja s manželom sme boli v tom, že alergia. Všetko sa zmenilo v nedeľu podvečer. Malý začal mať horúčky okolo 39. Hovorím manželovi ok nech je alergik a neviem ako to vyzerá keď je u deti alergia ale pri alergií mať horúčku? To nemôže byť reálne!!! V pondelok ráno som išla opäť k pediatričke.

Vďaka pánu Bohu nás zobrala pani doktorka Nováková, lebo pani dr Ramosova mala iného pacienta. Pani doktorke Novakovej som opísala celu situáciu, pustila videá z mobilu ako maličký chrčí, popočúvala ho, a zhrozene mi hovorí: treba ísť na röntgen pľúc. Záver z röntgenu: ZÁPAL PRIEDUŠIEK A ZAČÍNAJÚCI OBOJSTRANNÝ ZAPAL PLUC!!!!!!!!!!!!!!!!! 11 mesačne dieťa!!!!!!!!!!!

To zúfalstvo a bezmocnosť ktoré som v sebe mala vám mamičky asi opisovať nemusím. Pani doktorka Nováková nasadila antibiotiká, inhalátory a všetko možné. A ja som ďakovala Bohu že maličký mal horúčku lebo ak by ju ešte pár dní nemal, čakala by som na účinok sirupu na alergiu ktorý by sa nikdy nedostavil, a nechcem si ani predstaviť čo všetko sa mohlo stať. Trvalé následky a pod. Ja sa pýtam samej seba aj vás ľudia moji, ako je možné že pani Ramosova nás od piatku liečila na alergiu keď behom pár dni teda v pondelok mal takúto vážnu diagnózu?

Poctivo sme dodržiavali všetky postupy od pani doktorky Novákovej a maličký sa uzdravil. Pani doktorka Nováková opravila skazu po pani Dr Ramosovej. Všetko bolo super. Na kontrolu sme prišli k pani Dr Ramosovej pytala som sa jej, že či mi vie odporučiť nejakú prevenciu takýchto chorôb. Napr. mám ísť s ním do Tatier? Mám ísť s ním k moru? Pôjdem kam poviete chcem aby bol zdravý tieto dni boli hrozné chcem v budúcnosti minimalizovať alebo odstrániť takéto situácie. Preto prosím poraďte mi.

Jej odpoveď? Pokial nepôjdete k moru na mesiac ale len na týždeň, tak vám to ani len neodporúčam. A tam to pre ňu skončilo. Vravím si sama sebe. Nevadí veď malý je zdravý kašlem na všetko neriešim nič… Som vďačná že máme po tom trápení a ideme ďalej…

Ale tu ešte ani zďaleka nekončím. Teraz je utorok 27.6.2023 ráno 3:09 a ja píšem tieto riadky z infekčného lôžkoveho oddelenia na Kramároch pozerajúc na svoje slabé vysilené dieťa ktoré po zábaloch a stekajúcej infuzii spinká. A tu sa začína naša druhá skúsenosť s konkrétnou pani Ramosovou ktorú už ani neviem či mám nazvať doktorkou. Zo stredy na štvrtok v noci mal syn teplotu 38.2 po odčítaní zo zadku. Niesom typ matky ktorý by pri teplote 38.2 panikáril keďže pani Ramosova mi povedala už dávno že teplota do 38.5 môže byť zo zubov.

Avšak počas dňa teplota výrazne stúpla až na 39,7 po odčítaní zo zadku. Preto sme sadli do auta a utekali na detskú pohotovosť na Kramáre. Bol štvrtok! 22.6.2023. Na pohotovosti mal crp 20, ale pani doktorka z pohotovosti mi nepovedala nič konkrétne že čo by to mohlo byť. Iba že mám robiť zábaly, striedať nurofen sirup/paralen čipky. A že mám ísť zajtra v piatok k našej pani pediatričke.

Na naše veľké NEŠŤASTIE pani doktorka Nováková neordinovala, a preto nás zobrala pani Ramosová. Urobila všetky potrebné výtery a pritom rozpráva že výsledky budú v pondelok. Urobila Crp ktoré mal 30! Malý mi od včera horí, tu je správa zo včerajšej pohotovosti. Teplota nešla nijak zraziť. Striedam čipky/sirup zábaly nič nepomáha. Pomôže na chvíľku že sa mu zrazí z 39,7 na 38,3 ale potom znova vysoká stále deň aj noc.

Odchádza mi je strašne slabý keď je v postieľke na brušku plače lebo sa nevie pretočiť, má silne bolesti a trošku vyrážky ktoré vyzerajú ako potničky hovorím jej a ukazujem vyrážky. A ona? Robte to, čo doteraz a keď nebude lepšie choďte na pohotovosť! Ja že prosím? Veď včera som bola na pohotovosti povedali mi že mám ísť k pediatričke a vy ma posielate znova na pohotovosť? Veď mu rastie crp robte niečo!!! Hovorím s roztraseným hlasom a srdce mi búši ako o život. Ona vraví a čo mám urobiť? Povedzte mi.

Tu som stratila aj poslednú nádej že táto pani nám pomôže. Keby som to vedela niesom tu. Očakávam to od vás hovorím jej! A jej odpoveď: Nevláčte svoje decko kade tade ako je možné že má vysoké horúčky taký maličký? Ľudia ja som neverila. Tak ja ktorá dávam na neho najväčší pozor, chodím s ním na prechádzky, keď je vonku horúčava som s ním v chládku, trávime čas na chate s rodinou, denne mu varím čerstvé jedlá plné vitamínov, v nákupnom centre plnom ľudí bol za skoro 11 mesiacov 4x, starám sa najlepšie ako viem a robím veľa vecí aj navyše tak táto pani namiesto toho aby pomohla môjmu synovi, ma zasypala výčitkami ktoré žiadnej mamičke v takejto situácii neželám.

Nasledoval odchod domov. Ako inak s nervami, s plačom, zúfalstvom, sklamaním, pocitom že ja a moje dieťa sme hovno! Doslovne! Doma ten istý kolotoč: Zábaly, striedanie nurofenu a paralelnu. Malý slabý, bez života. V sobotu ráno o 6:30 sme už boli na detskej pohotovosti. Crp 60, pani doktorka na pohotovosti nasadila antibiotiká. Od soboty prestal jesť príkrmy. Papal iba mliečko a kašu. Stále spal, stav sa mu aj napriek antibiotikám nezlepšoval. Čiže zasa to isté čo od štvrtku.

V nedeľu o 15tej sa mu na celom telíčku urobili hrozné vyrážky. V pondelok ráno som prišla do ambulancie k pani doktorke Novakovej s tým, že chcem aby moje dieťa vyšetrila ona a v žiadnom prípade pani Ramosová. Pani doktorka urobila všetky možné vyšetrenia, výtery, poslala nás na ORL odtiaľ nás poslali na sono. Zo sona naspäť na ORL. Vďaka Bohu že všetko toto je pod jednou strechou a nemusela som sa s dieťaťom ktoré malo už PIATY DEŇ HORÚČKY 39,8 po odpočítani z riťky nikam presúvať.

Nález: Zapálene uzliny na krku niektoré s hnisom! Liečba: okamžitá hospitalizácia na detské infekčné oddelenie. Podávanie antibiotík do žíl, ak hnis bude pretrvávať aj na ďalej, budú mu to musieť otvoriť a dať drenáž na odtekanie hnisu. Po tom, čo mi toto povedala pani doktorka na ORL a že keby boli v čas podané antibiotiká možno by to nemuselo zájsť až sem.

Tak som sa neudržala a vletela do ambulancie pani doktorky Novakovej s tým že sa chcem rozprávať s tou druhou pani ktorá je jej kolegyňa. Veľmi som plakala a zároveň veľmi kričala čo toto ma znamenať či je ona naozaj lekárka a pod. Všetky situácie kedy pochybila som jej povedala presne ako som písala aj tu od začiatku po koniec. Povedala som jej že ak by sa stala situácia že má 10 rokov a behom roka mu netrafi dva krát správnu diagnózu pochopím ju! Veď sme ľudia všetci robíme chyby!

Ale behom 5-6 týždňov u 10 mesačného bábätka??? Dva krát s tak vážnymi diagnózami? Bola ticho celý čas! Na jediné na čo sa zmohla, bolo, že mi povedala že už nikdy nebude vyšetrovať moje dieťa. Na to som jej povedala že nie že nikdy nebude vyšetrovať moje dieťa ale 18 rokov kým sem budeme chodiť ona sa na moje dieťa ani len nepozrie!

Pani doktorka Nováková sa mi ospravedlňovala. Rozumiete ? Tá ktorá mi už dva krát zachránila dieťa!!! Ona sa mi ospravedlňovala Sme v nemocnici maličkemu zatiaľ nieje lepšie. Od včera pribudli aj hnačky. Ale som vďačna a šťastná že tu sme lebo verím, že konečne moje dieťa dostane adekvátnu liečbu a pomoc ktorú si zaslúži každý z nás. Je mojou morálnou povinnosťou varovať aj ostatných keďže človek takéhoto typu dokáže narobiť veľmi veľa škody.

Redakcia do textu nezasahovala, preto sa ospravedlňujeme za gramatické chyby.

Máte pre nás tip? Pošlite nám cez tento formulár:

  Zadajte váš email: [your-email]

  Tu zadajte vašu správu: [textarea]

  Nahrajte súbor: [your-file]

  Odošlite správu:

  Máte pre nás TIP?
  Kontakt na redakciu:

  redakcia@krimi-spravy.sk

  Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: