Hromadná nehoda na diaľnici D2 v smere na Slovensko

nehoda, D2 Zdroj: Profimedia

Diaľnicu D2 v smere na Slovensko uzavrela v nedeľu ráno hromadná nehoda pri Rakviciach na Břeclavsku. Na mieste sú zranení, vrátane dvoch detí, pristával vrtuľník, povedal policajný hovorca Bohumil Malášek. Informuje portál ČT 24.

Na mieste havarovalo päť áut, dodal Malášek. Polícia dopravu odkláňa cez exity Hustopeča a Podivín.

Jedna žena pri nehode utrpela vážne zranenia, letecká záchranná služba ju transportovala do brnenskej nemocnice. Dvaja ľudia utrpeli stredne ťažké zranenia, ďalší dvaja ľahké, ošetria ich zdravotníci v Břeclavi. Záchranná služba tak podľa hovorcu Lukáša Dvořáčka eviduje päť zranených. Hasiči v prehľade zásahov spomínajú osem zranených.

Medzi účastníkmi nehody boli cudzinci. Autá mali podľa Maláška registračné značky Macedónska, Rumunska, Bulharska, Veľkej Británie a Česka.

Problémy na D2 pri Rakviciach začali už v nedeľu skoro ráno, keď v zúžení vrazil kamión do zvodidiel a poškodil si kolesá a nádrž. Vodič sa nezranil, ale únikom paliva sa stále zaoberajú hasiči.

Pred miestom prvej nehody sa po 6:00 zrazili tri dodávky a dve osobné autá, tentoraz už so zranenými.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/855733-dialnica-d2-smerujuca-na-slovensko-je-uzavreta-nedaleko-breclavi-sa-stala-hromadna-nehoda?campaignsrc=tn_clipboard

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.