Školák nešťastne spadol zo strechy

ilustračné foto: Zdroj: Martin Rajčok

15-ročný školák spadol zo strechy starej drevárne. Udrel si chrbát a necítil si nohy.

Do obce Trenč preto vyslali nielen sanitku, ale aj vrtuľník leteckej záchrannej služby.

Vrtuľník s leteckými záchranármi pristál priamo v strede obce. Tam na nich už čakali pozemní záchranári, ktorí sa dovtedy starali o zraneného školáka. Spoločne ho preložili na palubu. Bolo evidentné, že chlapec trpí a má veľké bolesti. So zdravotníkmi ale komunikoval. „Po páde z výšky utrpel poranenie driekovej časti chrbtice. Záchranári mu na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie,“ vysvetlila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa ATE.

15-ročný Denis je najmladší zo súrodencov. Už iba on žije pri mame. Útla žena štábu TV JOJ povedala, že syn jej veľa pomáha. Aj teraz chcel opraviť starú strechu na drevárni. „Podľa doteraz zistených informácií sa mladík prepadol cez strechu do drevárne,“ opísala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Staré zhnité dosky ho neudržali

Padol z približne 2,5 metrovej výšky. Nanešťastie dopadol na drevenú nohu prevráteného stola. Po páde si údajne necítil nohy, preto sa jeho mama veľmi zľakla. Leteckí záchranári ho v stabilizovanom stave a pri vedomí previezli do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Podľa informácií TV JOJ si zlomil stavec, no už by mal byť prepustený do domácej liečby.

HLASUJTE: Páči sa vám tento článok?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.