Polícia eviduje v súvislosti s voľbami 123 podnetov

ilustračné foto: polícia

Polícia eviduje v súvislosti s voľbami do Národnej rady (NR) SR spolu 123 podnetov.

Počas volebného dňa ich zaznamenala 93. Na nedeľnom brífingu o tom informoval viceprezident Policajného zboru Damián Imre. Zopakoval, že na pokojný priebeh volieb dohliadalo 6 500 policajtov.Polícia eviduje v súvislosti s voľbami 123 podnetov.

Počas volebného dňa polícia zaznamenala šesť trestných oznámení. Z toho v dvoch prípadoch išlo o podozrenia z volebnej korupcie, v troch prípadoch o podozrenia z trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. Jeden prípad sa týkal veci trestného činu ohovárania.

Policajti riešili aj 18 priestupkov. „Iných podnetov, ktoré neboli kvalifikované ako priestupok alebo trestný čin, sme v deň konania parlamentných volieb zaznamenali celkovo 69,“ doplnila Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Pred volebným dňom riešila polícia v súvislosti s voľbami celkovo 30 podaní. V piatich prípadoch boli kvalifikované ako trestný čin. „V jednom prípade z nepriamej korupcie, jeden prípad v súvislosti s podvodom. Polícia preveruje taktiež prípad vo veci ohovárania a v jednej veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci poškodzovania cudzej veci,“ dodala.

Okrem toho policajti riešili sedem priestupkov a preverovala 18 podnetov, ktoré neboli kvalifikované ako trestný čin ani priestupok.

HLASUJTE: Páči sa vám tento článok?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor