22. júna 2024

Nepochopiteľná tragédia: Deviatak Roman skočil počas vyučovania zo strechy školy

Zo strechy tejto školy skočil žiak. Zomrel po prevoze do nemocnice. FOTO: ZŠ Parchovany

Obyvatelia obce Parchovany v okrese Trebišov si nepamätajú podobnú tragédiu. Žiak miestnej základnej školy mal v pondelok 20. novembra predpoludním skočiť zo strechy základnej školy. Následky boli tragické.


Záchranári ho urýchlene previezli do nemocnice. „Pacient, žiaľ, napriek enormnej snahe zdravotníkov zraneniam podľahol,“ uviedla Bianka Krejčíová, hovorkyňa siete Penta Hospitals SK.

Podľa informácii portálu Nový Čas, k tragédii došlo počas prestávky. „V tejto súvislosti môžeme potvrdiť, že udalosťou sa zaoberá vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia. Vzhľadom na citlivosť prípadu aj s prihliadnutím na vek poškodenej osoby, bližšie a podrobnejšie informácie k prípadu poskytovať nebudeme,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Zriaďovateľ i vedenie školy sú skúpi na slovo. Miestni a spolužiaci boli však zhovorčivejší. „Roman v samovražednom úmysle vyšiel po rebríku na strechu budovy školy. Bola práve prestávka po ktorej sa mala začať piata vyučovacia hodina. Bolo to hrozné, keď skočil, niektorí žiaci, ale aj učitelia plakali,“ uviedol zdroj Košického Štandardu.

Starosta Parchovian Marek Hazuga pôvodne sľúbil vyjadrenie neskôr však mal telefón vypnutý. Kamaráti a spolužiaci Romana tvrdia, že tínedžer mal údajne psychické problémy a samovražedné sklony sa u neho objavili aj v minulosti. Či sú tieto tvrdenia pravdivé, najbližší nekomentovali, smrť syna ich zlomila. Mnohí miestni sa pozastavujú nad tým, prečo žiaka nikto nestopol a nechal ho nielen vyliezť na strechu, ale aj svoj úmysel dokonať. Viac možno napovedia kamerové záznamy, ktoré už má polícia preverovať.

Daniela Pirschelová

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: