Napadnutá študentka vo vlaku cestovala do školy

ilustračné foto: archív, pixabay


Útok na mladú študentku sa stal 1. 11. v jednom z vlakov smerujúcich z Košíc do Bratislavy. Podľa doterajšieho vyšetrovania 29-ročný muž náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočil na 22-ročnú ženu, ktorá s ním sedela v kupé.


Spôsobil jej viaceré bodnorezné poranenia v oblasti krku a rúk. Polícia útočníka zadržala a záchranári previezli mladé dievča do nemocnice. Ako sme sa dozvedeli, obeť študuje na Katolíckej univerzite v Ružomberku, kam aj cestovala.

Teraz však leží v nemocnici. Podľa dostupných informácií je stav študentky po operácii stabilizovaný. Na Katolíckej univerzite len ťažko hľadajú slová, ktoré by dokázali vyjadriť smútok a zdesenie, ktoré prežívajú.

„Sme zhrození z agresivity a násilia, ktoré hlboko odsudzujeme. Našu študentku, spolužiačku a kamarátku ubezpečujeme o našich modlitbách, blízkosti a pomoci. Veľmi si prajeme jej skoré zotavenie. Ďakujeme všetkým, ktorí našej študentke poskytli prvú pomoc a zachránili jej život, osobitne vlakovej sprievodkyni, spolucestujúcim a záchranným zložkám,“ vyjadrila sa univerzita.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.