Chcú ho mať vo väzení: Polícia obvinila útočníka z vlaku

FOTO: KRIMI správy, polícia

Polícia obvinila útočníka, ktorý mal v stredu (1. 11.) večer napadnúť 22-ročnú ženu vo vlaku na Spiši, navrhne väzobné stíhanie.


Košická krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že po zhromaždení, dôkladnej analýze a následnom vyhodnotení všetkých dôkazov mohol krajský policajný vyšetrovateľ zo skutku obviniť 29-ročného Mateja z okresu Spišská Nová Ves. Ten mal podľa polície viackrát bodnúť mladú ženu, s ktorou sedel v spoločnom kupé vlaku smerujúceho z Košíc do Žiliny.

 

Muž čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, spáchaného v štádiu pokusu, v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. „Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania Matej vo vlaku, ktorý v tom čase prichádzal na železničnú stanicu Spišská Nová Ves, v úmysle usmrtiť poškodenú, pravdepodobne nožom, náhle a bez zjavného a doposiaľ nezisteného dôvodu, poškodenú niekoľkokrát bodol do oblasti krku. Keď sa začala brániť, spôsobil jej rezné poranenia na rukách,“ dodala krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová.

 

Poškodená žena podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia 14 dní. Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.