14. júla 2024

Mladík zverejnil video, kde opisuje svoju smrť

Zdroj: polícia


Viacerí občania sa obrátili na políciu, pretože ich znepokojili videá konkrétnej mladistvej osoby, ktorá na internete zverejnila videá opisujúce jej úmrtie v blízkej budúcnosti.


Získané informácie boli ihneď odoslané Odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru. Na základe získaných poznatkov bol autor videa v priebehu niekoľkých minút stotožený.

Policajná hliadka išla osobne preveriť, či nie je ohrozený život autora videa. Na adrese jeho trvalého pobytu ho však nenašli, ale na mieste sa im podarili získať informácie o jeho prechodnom, nikde nezaragistrovanom bydlisku.

Policajti sa stretli s otcom autora videí, ktorý svojho syna ihneď telefonicky kontaktoval a zistil, že jeho život nie je v ohrození. Na základe vzájomnej dohody otec po príchode svojho syna zavolal na číslo 158 a potvrdil, že prišiel domov a nič mu nehrozí. Jeho syn uviedol, že myšlienky o svojej blízkej smrti nemyslel vážne, malo ísť iba o “populárny trend” na zvýšenie sledovanosti.

Pridajte sa k nám na Facebook! Pridajte sa k nám na Facebook!

KVÍZ: Ste skúsený vodič alebo skúsená vodička?

Ruku na srdce, myslíte si, že ste skúsený vodič? V našom kvíze sa spolu totiž pozrieme na teoretické otázky, ktoré by ste si mali pamätať z autoškoly. Sme zvedaví, ako sa s nimi popasujete. Schválne, či by ste vodičský preukaz dostali aj dnes!

1 / 10

  1. Vodič je definovaný ako osoba, ktorá

2 / 10

  1. Ak sa premávka vo vyhradenom jazdnom pruhu riadi osobitnými svetelnými signálmi,

3 / 10

  1. Krajnicou sa rozumie

4 / 10

  1. Vodič nesmie pri cúvaní

5 / 10

  1. Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M a N je

6 / 10

  1. Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť

7 / 10

  1. Vodič nesmie zastaviť a stáť

 

8 / 10

  1. Ak je nesúlad medzi zvislými dopravnými značkami a vodorovnými dopravnými značkami, tak

9 / 10

  1. Križovatkou s riadenou premávkou sa rozumie

10 / 10

  1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici,

Vyhodnocujem váš kvíz. Čakajte prosím.

The average score is 48%

0%

Policajný zbor chce zdôrazniť, že akékoľvek podobné videá či statusy berie vážne, bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o “trend”. Následné preverovanie je časovo náročné, zamestnáva viacero útvarov, preverovanie prebieha nielen prostredníctvom počítačov, ale aj priamo v teréne.
☝️ Apelujeme preto nielen na mladistvých, ale aj na ich rodičov, aby sa o tejto téme nebáli diskutovať a predchádzali tak k zamestnávaniu síl a prostriedkov polície na úkor prípadov, kde ide skutočne o ľudský život.

Máte tip na článok?
NAPÍŠTE NÁM:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: