Slovák zhodil z hradného múru v Brne turistu

Hrad Špilberk. Zdroj: Profimedia.sk

Slovák (36) si chcel v Brne užiť s kamarátmi rozlúčku so slobodou. Budúci ženích však nakoniec skončil za mrežami.

Z hradieb brnenského hradu Špilberk totiž zhodil nemeckého turistu. Na krku má obvinenie z pokusu o vraždu. Polícia potvrdila, že nemalú úlohu pri incidente zohral aj alkohol, informujú Novinky.cz.

Rozjarená skupina mužov prechádzala v piatok (1. 9.) večer po Špilberku okolo nemeckého turistu (24), ktorý sedel na hradbách a telefonoval.

„Došlo medzi nimi ku krátkej konverzácii, ktorá nakoniec vyvrcholila tým, že Slovák do Nemca vrazil a zhodil ho z hradieb,“ povedal zdroj oboznámený s vyšetrovaním českému denníku Právo.
Turista sa zrútil zo šesťmetrovej výšky. „Naši záchranári pacienta, mladého muža, zafixovali a po ošetrení ho transportovali do Fakultnej nemocnice Brno,“ uviedla hovorkyňa českých záchranárov Michaela Bothová. Mladý muž je po operácii a v stabilizovanom stave.

„Aj vďaka svedkom udalosti sa podarilo policajtom zistiť poznatky, na základe ktorých bol po niekoľkých hodinách zadržaný podozrivý muž. Ten bol neskôr obvinený z vraždy v štádiu pokusu. Kriminalisti pokračujú vo výsluchu svedkov, zisťovaní motívu činu a ďalších okolností prípadu, v ktorom hral nemalú úlohu alkohol,“ potvrdil incident český policajný hovorca Pavel Šváb.

Mužovi hrozí 10 až 18 rokov za mrežami.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor