Autobus zrazil chodca. Ten bol na mieste mŕtvy

ilustračné foto: grafika Štandard, KRIMI správy

K tragédii došlo v pondelok 13. novembra v Michalovciach. Pri zrážke s autobusom prišiel o život 51-ročný chodec. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Ako informoval portál Startitup, k zrážke malo dôjsť pri Družbe. ​Podľa informácií TV JOJ mal chodec prebiehať cez cestu. Na mieste sa mala nájsť aj fľaša vína, takže chodec bol zrejme pod vplyvom alkoholu.

Chodec kráčal okolo 17.00 h po Holého ulici bez akéhokoľvek reflexného prvku. Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania pravdepodobne v čase, keď na riadenom priechode pre chodcov svietil červený signál ‚Stoj!‘,“ spresnila hovorkyňa.

Vodič autobusu medzimestskej dopravy do neho narazil po prejdení križovatky s ulicou Kpt. Nálepku na svetelný signál „Voľno“. Chodec sa po zrážke dostal pod kolesá autobusu. Zraneniam na mieste podľahol. Vodiča autobusu podrobili dychovej skúške. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebohý chodec, budú zisťovať pri pitve. Nehodu ďalej vyšetrujú. Polícia už začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Ivanová pripomína, že chodci sú povinní používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti, ak idú po ceste v obci i mimo nej. Za zníženú viditeľnosť sa nepovažuje len dážď či sneh, ale i tma. „Pre vlastnú bezpečnosť by ich však mali za zníženej viditeľnosti chodci používať vždy, keď musia vstúpiť na vozovku, prípadne cez ňu potrebujú prejsť, a to najmä tam, kde nie sú vybudované chodníky, kde je slabé alebo dokonca žiadne pouličné osvetlenie, alebo kde chýba krajnica a chodec musí kráčať po ceste,“ dodala.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.