18. júna 2024

Zranil troch mužov: 17-ročný chlapec útočil nožom

ilustračné foto:. Zdroj: Ján Zemiar

V Dubnici nad Váhom sa počas víkendového večera odohrala krvavá dráma. Na terase miestneho pohostinstva mala najskôr prebehnúť potýčka dvoch žien.


Jeden zo svedkov, 46- ročný muž, sa snažil situáciu medzi ženami upokojiť. Počas toho k nemu pristúpil len 17- ročný chlapec s nožom v ruke a bodol ho 3 krát do oblasti brucha. „Následne mladý páchateľ pristúpil aj mladistvému, tiež 17-ročnému chlapcovi, ktorého fyzicky napadol. S nožom ho raz bodol do ľavého ramena so slovami ,,dopichám Ťa celého“,“ informovala KRIMI správy trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Útočník potom napadol aj 33-ročného muža a to tak, že ho opakovane udrel päsťou do oblasti tváre, pričom po páde poškodeného na zem pokračoval v útoku kopaním do chrbta. Následne z miesta činu ušiel. „Polícia po páchateľovi tohto skutku intenzívne pátrala, pričom už nasledujúci deň došlo k jeho zadržaniu. Polícia po vykonaní výsluchu svedkov udalosti a ďalších potrebných procesných úkonov dospela k záveru, že má dostatok podkladov k tomu, aby mohlo byť voči útočníkovi vznesené obvinenie,“ uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Trenčín vzniesol obvinenie 17-ročnému mladíkovi zo zločinu Ublíženie na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom Výtržníctvo a prečinom Nebezpečné vyhrážanie. Zároveň podal podnet na jeho vzatie do väzby. „Na rozhodnutie súdu, či bude v tejto veci vedené väzobné trestné stíhanie, si obvinený počká v cele policajného zaistenia,“ dodala policajná hovorkyňa.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: