Dráma na univerzite v Prahe. Z miesta hlásia 15 mŕtvych aj zranených

Česká polícia zneškodnila útočníka, ktorý vo štvrtok strieľal v škole v centre Prahy. Uviedla to polícia na sociálnej sieti. Na mieste je podľa nej niekoľko mŕtvych a desiatky zranených.

— Publikované: 21. decembra 2023 o 16:05 AKTUALIZOVANÉ

„Strelec bol eliminovaný! Celá budova je v súčasnej chvíli evakuovaná a na mieste je niekoľko mŕtvych a desiatky zranených,“ napísala polícia. Ich presné počty zatiaľ nie sú známe.

Podľa stanice ČT24 sa strieľalo v budove Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej na Námestí Jana Palacha. Celé námestie aj blízke okolie sú úplne uzavreté. „Na miesto okamžite vyrazilo veľké množstvo posádok – dvaja lekári, inšpektor, špeciál Fenix, päť posádok záchranárov,“ uviedli záchranári.

Takto utekali študenti zo školy krátko po streľbe.

Na príjem zranených sa podľa ministra zdravotníctva Vlastimila Válka pripravujú fakultné nemocnice. Premiér Petr Fiala v reakcii na tragickú udalosť zrušil svoj pracovný program v Olomouckom kraji a mieri späť do hlavného mesta. „Som v kontakte s ministrom vnútra a Políciou ČR. Prosím všetkých občanov, aby rešpektovali odporúčania zložiek IZS,“ napísal na sociálnej sieti.

Študenti sa pred útočníkom takto skrývali. Pociťovali strach zo svojho života.

Minister vnútra Vít Rakušan vo vysielaní ČT upozornil, aby sa ľudia nechodili na miesto pozerať. Dodal, že polícia je v maximálnom nasadení a udalosť je pre ňu prioritou. Zásahová jednotka bola podľa neho na mieste okamžite.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.