14. júla 2024

Znásilnená žena predstierala smrť, aby sa zachránila

Plzenskí kriminalisti obvinili z pokusu o vraždu a znásilnenie osemnásťročného muža. Podozrievajú ho, že v utorok napadol a znásilnil mladé dievča a aby svoj čin zakryl, pokúsil sa ju potom zabiť.

Dievčinu zrejme zachránilo, že predstierala smrť a potom zavolala pomoc. Podozrivého muža polícia zadržala po pár hodinách, informovala dnes ČTK hovorkyňa polície Michaela Raindlová.

Polícia zatiaľ zistila, že obvinený muž vylákal v utorok v noci dievča na prechádzku popri rieke. Počas cesty mal údajne ísť za známym.

„Keďže sa dievča s mužom určitú dobu poznala, súhlasila. Po chvíli muž zmenil smer a nečakane sa vydal do neďalekého lesíka. Muž žene spútal ruky, prelepil ústa a znásilnil ju. Následne jej spôsobil rezné zranenie a vyhrážal sa smrťou. Potom dievča zabalil do tašky, zrazil zo svahu do lesa a miesto opustil,“ opísala Raindlová.

Dievčina, ktorá predstierala smrť, si tým pravdepodobne zachránila svoj život. Žene sa potom podarilo dostať sa z miesta a zavolať si zdravotnú záchrannú službu. Záchranári okamžite informovali políciu. Policajti spustili rozsiahlu pátraciu akciu.

Pridajte sa k nám na Facebook! Pridajte sa k nám na Facebook!

KVÍZ: Ste skúsený vodič alebo skúsená vodička?

Ruku na srdce, myslíte si, že ste skúsený vodič? V našom kvíze sa spolu totiž pozrieme na teoretické otázky, ktoré by ste si mali pamätať z autoškoly. Sme zvedaví, ako sa s nimi popasujete. Schválne, či by ste vodičský preukaz dostali aj dnes!

1 / 10

  1. Vodič je definovaný ako osoba, ktorá

2 / 10

  1. Ak sa premávka vo vyhradenom jazdnom pruhu riadi osobitnými svetelnými signálmi,

3 / 10

  1. Krajnicou sa rozumie

4 / 10

  1. Vodič nesmie pri cúvaní

5 / 10

  1. Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M a N je

6 / 10

  1. Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť

7 / 10

  1. Vodič nesmie zastaviť a stáť

 

8 / 10

  1. Ak je nesúlad medzi zvislými dopravnými značkami a vodorovnými dopravnými značkami, tak

9 / 10

  1. Križovatkou s riadenou premávkou sa rozumie

10 / 10

  1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici,

Vyhodnocujem váš kvíz. Čakajte prosím.

The average score is 48%

0%

„Hľadali sme nielen samotného podozrivého, ale aj dôležité kriminálne stopy. Po niekoľkých hodinách sa nám podarilo na základe operatívnych pátracích činností, usilovného nasadenia a vynikajúcej spolupráce všetkých policajných zložiek vypátrať nielen dôležité stopy, ale aj zadržať samotného podozrivého muža,“ uviedla hovorkyňa. Následne bol mladík zadržaný a obvinený.

Máte tip na článok?
NAPÍŠTE NÁM:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: