Znásilnená žena predstierala smrť, aby sa zachránila

Plzenskí kriminalisti obvinili z pokusu o vraždu a znásilnenie osemnásťročného muža. Podozrievajú ho, že v utorok napadol a znásilnil mladé dievča a aby svoj čin zakryl, pokúsil sa ju potom zabiť.

Dievčinu zrejme zachránilo, že predstierala smrť a potom zavolala pomoc. Podozrivého muža polícia zadržala po pár hodinách, informovala dnes ČTK hovorkyňa polície Michaela Raindlová.

Polícia zatiaľ zistila, že obvinený muž vylákal v utorok v noci dievča na prechádzku popri rieke. Počas cesty mal údajne ísť za známym.

„Keďže sa dievča s mužom určitú dobu poznala, súhlasila. Po chvíli muž zmenil smer a nečakane sa vydal do neďalekého lesíka. Muž žene spútal ruky, prelepil ústa a znásilnil ju. Následne jej spôsobil rezné zranenie a vyhrážal sa smrťou. Potom dievča zabalil do tašky, zrazil zo svahu do lesa a miesto opustil,“ opísala Raindlová.

Dievčina, ktorá predstierala smrť, si tým pravdepodobne zachránila svoj život. Žene sa potom podarilo dostať sa z miesta a zavolať si zdravotnú záchrannú službu. Záchranári okamžite informovali políciu. Policajti spustili rozsiahlu pátraciu akciu.

„Hľadali sme nielen samotného podozrivého, ale aj dôležité kriminálne stopy. Po niekoľkých hodinách sa nám podarilo na základe operatívnych pátracích činností, usilovného nasadenia a vynikajúcej spolupráce všetkých policajných zložiek vypátrať nielen dôležité stopy, ale aj zadržať samotného podozrivého muža,“ uviedla hovorkyňa. Následne bol mladík zadržaný a obvinený.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár a vyjadrí svoj názor

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.