18. júna 2024

Známa nehoda do benzínky. Bolo to vyčíňanie náboženského fanatika

FOTO: TV JOJ

19.1. 2024 – 13:00

„Vnútorný hlas mi povedal, aby som auto v plnej rýchlosti nasmeroval na čerpaciu stanicu,“ toto sú slová, ktoré dookola opakoval bulharský vodič, ktorý narazil do stojanov čerpacej stanice na diaľnici D1. Informáciu, ako prvý priniesol portál startitup.sk. Podľa informácií Startitup sa muž počas výsluchov správal zvláštne a niekoľkokrát vykríkol „ALH AKBR“ Keď sa ho na to vyšetrovateľ spýtal, povedal, „že mu to hovorí hlas v hlave“.

Sudca prirovnával Bulhara ku vrahovi z pražskej univerzity. Ako uvádza Startitup sudca uviedol, že keby sa podobné impulzy opakovali, nie je vylúčené, že by mohol s vozidlom nasmerovať do davu ľudí. Policajný vyšetrovateľ vie, že príčinou nehody nebol alkohol, drogy ani mikrospánok. Bulhara si muselo dokonca prevziať špeciálne zásahové komando, pretože spôsoboval eskorte problémy.

Muž je teraz už vo väzbe

Do tankovacích stojanov čerpacej stanice na odpočívadle diaľnice D1 Červeník v smere na Trnavu narazil vo štvrtok 4. januára vo vysokej rýchlosti 28-ročný Bulhar na osobnom aute Volvo V40 s nemeckými evidenčnými číslami. Pri náraze zariadenia úplne rozmetal, ich trosky poškodili okolostojace autá i vchodové dvere a interiér čerpacej stanice.

Okrem škôd, ktoré napáchal, mu policajti v aute našli podozrivé veci. Podľa prvotných informácií TV JOJ malo ísť o drogy. Vyšetrovateľ zároveň začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Pri dychovej skúške vodič alkohol nenafúkal. V aute mu ale policajti našli predmety, ktoré môžu súvisieť s trestnou činnosťou. Bulhar bol následne 7. januára vzatý do väzby. Podľa informácií portálu Startitup, policajný vyšetrovateľ v uznesení presne uviedol dôvod zrážky. Slovo nehoda sa zmenilo na „cielene narazil“.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: