25. mája 2024

Zlá správa pre vodičov. Podjazd zostane uzavretý do konca mája 2025

Dopravné informácie KRIMI správy

Podjazd na Kysuckej ulici v Žiline zostane uzavretý v súvislosti so stavbou železničného uzla do 31. mája 2025. Informovala o tom vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Mestského úradu v Žiline Katarína Gazdíková.


Doplnila, že Kysucká ulica pod traťou Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) je z dôvodu rekonštrukcie mosta uzatvorená už od 21. novembra 2022. „Pripomíname, že miesto podjazdu je naďalej uzatvorené aj pre chodcov. Tí však môžu využívať podchod z Národnej ulice na Uhoľnú ulicu,“ uviedla.

Obmedzenia v doprave súvisia s projektom dostavby zriaďovacej stanice Žilina – Teplička a nadväzujúcej infraštruktúry pre ŽSR, ktoré realizuje Združenie pod Dubňom. ŽSR podpísali zmluvu o dielo na projekt ŽSR, Dostavba zriaďovacej stanice Žilina-Teplička a nadväzujúcej železničnej infraštruktúry v uzle Žilina v novembri 2020.

Modernizáciu zabezpečuje Združenie Pod Dubňom na čele so spoločnosťou Strabag. Celá stavba má dĺžku zhruba 14 kilometrov v smere východ – západ a 2,3 kilometra v smere sever – juh.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: