25. mája 2024

Žena zrazila maloleté dievča a následne ušla z miesta činu


K incidentu došlo v piatok, 20. októbra podvečer na jednej zo svetelných križovatiek v Lučenci.


Neznáma žena na priechode pre chodcov zrazila maloleté dievča a z miesta činu po nehode odišla. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

K nehode malo dôjsť krátko pred 19.00 h na ceste I/75 na svetelnej križovatke ulíc Haličská cesta a Dukelských hrdinov. Zo zavinenia nehody je podozrivá neznáma vodička, ktorá križovatkou prechádzala vo vozidle červenej farby.

„Napriek svetelnému signálu červenej farby Stoj prechádzala uvedenú križovatku v smere od tamojšej predajne do centra mesta, pričom na priechode pre chodcov nedala prednosť maloletej chodkyni, ktorá v tom čase mala prechádzať na druhú stranu cesty na signál zelenej, keď došlo k stretu chodkyne s vozidlom,“ priblížila polícia.
Dievča po náraze spadlo na vozovku, vodička sa s ním podľa polície krátko rozprávala. Následne si však nesplnila povinnosť účastníka dopravnej nehody a z miesta odišla. Zranená maloletá chodkyňa pri zrážke podľa predbežnej správy utrpela ľahké zranenia.

Polícia sa v súvislosti s prípadom obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po neznámom vozidle a vodičke. Akékoľvek informácie k nehode môžu občania oznámiť na telefónnom čísle 158.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: