Žena išla do záložne, tam zistila, že ide o podvod

Falošný lodný inžinier zo zahraničia žiadal ženu z Bratislavy o tisíce eur prostredníctvom sociálnej siete. Rozhodla sa ísť do záložne speňažiť šperky, kde ju ale pracovník upozornil, že ide o podvod.

ilustračné foto: polícia

Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Podvodník od ženy postupne lákal finančnú hotovosť vo výške 4600 eur. „Žena neváhala v jednej zo záložní speňažiť rodinné šperky, avšak so svojím zámerom sa zdôverila pracovníkovi záložne. Ten seniorke vysvetlil, že sa jedná o podvod a na miesto privolal policajnú hliadku,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti v tejto súvislosti upozornili, že podvodníci sa v poslednom období zameriavajú na osamelo žijúce ženy, ale aj ženy, ktoré sú už dlhodobo vydaté a dostávajú žiadosti o priateľstvo cez sociálne siete. Pripomínajú tiež, že ľudia, vydávajúci sa napríklad za hollywoodskych hercov či svetových spevákov, skúšajú rôzne praktiky.

Upozornili, že mediálne známe osobnosti žiadosti o priateľstvo na sociálnych sieťach neposielajú a v žiadnom prípade nezvyknú od ľudí žiadať peniaze.

Môže sa Vám ešte páčiť...