Zásah NAKY na ministerstve zdravotníctva a žilinskej župe

ilustračné foto: NAKA

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú na ministerstve zdravotníctva a Žilinského samosprávneho kraja.


Polícia podrobnosti nekomentuje. Na zásah upozornila televízia Markíza, podľa ktorej súvisí s výzvou na obnovu nemocníc z plánu obnovy.
„Môžeme potvrdiť vykonávanie zaisťovacích úkonov v trestnom konaní na viacerých miestach,“ reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Bližšie podrobnosti neuviedla, keďže ide o neverejné prípravné konanie.

Rezort zdravotníctva deklaroval, že bude pri vyšetrovaní plne súčinné. Prípad bližšie komentovať nechcel. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa k prípadu aktuálne nebudeme bližšie vyjadrovať,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Petra Lániková.

Policajti zasahovali aj na Žilinskom samosprávnom kraji

„Výzva z plánu obnovy a odolnosti na rekonštrukciu a modernizáciu je od začiatku sprevádzaná pochybnosťami o transparentnosti celého procesu, a preto vítame kroky vedúce k prešetreniu a orgánom činným v trestnom konaní poskytneme plnú súčinnosť,“ povedala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Európska prokuratúra, ktorá vedie trestné stíhanie v súvislosti s finančnými prostriedkami z plánu obnovy, nepotvrdila ani nevyvrátila, či zásah súvisí s dozorovanou vecou. „V prípade ak áno, po ukončení úkonov trestného konania je možné očakávať vydanie tlačovej správy, a to priamo tlačovým oddelením EPPO v Luxemburgu,“ dodal európsky delegovaný prokurátor Martin Pacalaj.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.