Záchranári počas Silvestra zasahovali celkovo 1868-krát

— Počas Silvestra vyslali ambulancie záchrannej zdravotnej služby k ľuďom celkovo 1868-krát, čo je o 300 výjazdov viac než vlani. Desiatky výjazdov sa týkali intoxikácie alkoholom, 13 poranení pyrotechnikou.

ilustračné foto: KRIMI správy

18:55

Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Petra Klimešová. „Počas Silvestra volali na tiesňovú linku 155 najviac ľudia s bolesťami brucha, hypertenziou a teplotami,“ priblížila hovorkyňa. Evidujú podľa jej slov aj 60 výjazdov k intoxikácii alkoholom. Ani jeden sa netýkal dieťa.

Najviac takýchto prípadov eviduje OS ZZS v Žilinskom a Bratislavskom kraji. Pri poraneniach súvisiacich s pyrotechnikou bol podľa slov Klimešovej najzávažnejší prípad 22-ročného muža z Košického kraja.

Záchranári ho po prvotnom ošetrení transportovali s devastačnými poraneniami tváre na umelej pľúcnej ventilácii do nemocnice v Košiciach. Doplnila, že ďalší závažný prípad bol 45-ročný muž, ktorému po výbuchu ohňostroja amputovalo dva prsty. Záchranári ho podľa slov hovorkyne previezli do nemocnice v Nových Zámkoch.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.