22. júna 2024

Zabudnuté dieťa v aute. Bábätko tam ostalo niekoľko hodín

ilustračné foto: archív, int.

Iba 10-mesačné bábätko zomrelo v rozhorúčenom aute pred univerzitným kampusom v blízkosti portugalského Lisabonu. Jej otec ho tam zabudol, v aute bolo niekoľko hodín.

Otec dievčatka, lektor na univerzite v Lisabone, si myslel, že dieťa vyložil pred prácou v jasliach. Informuje o tom mirror.co.uk. Keď zistil, že na dieťa zabudol, okamžite volal záchrannú službu. Snahy oživiť ju však boli neúspešné a na mieste ju vyhlásili za mŕtvu.

Nemenovaný otec údajne v utorok (12. 9.) okolo ráno o 8.00 hodine zaparkoval rodinné auto SEAT Ateca pri areáli jaslí, predtým ako odišiel pracovať do svojej kancelárie na jednej z fakúlt lisabonskej univerzity, nachádzajúcej sa asi pol hodiny jazdy južne od hlavného mesta Portugalska.

Na to, že malé dievčatko nevysadil v jasliach, prišiel až popoludní, asi o 15.30 hodine.

Vyšetrovatelia údajne pracujú s teóriou, že dievčatko, ktoré sa podľa portugalskej tlače volalo Madalena, spalo, a tak otec zabudol, že je stále v aute.

Vonkajšia teplota 26 stupňov Celzia znamená, že vo vnútri uzamknutého vozidla mohlo byť dvakrát viac.

Obom rodičom dievčaťa vrátane jej matky, ktorá sa na miesto mala dostať v čase, keď prišli záchranári, bola ponúknutá psychologická podpora.

Tamojší prokurátori oznámili, že prípad vyšetrujú.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *