Zabudnuté dieťa v aute. Bábätko tam ostalo niekoľko hodín

ilustračné foto: archív, int.

Iba 10-mesačné bábätko zomrelo v rozhorúčenom aute pred univerzitným kampusom v blízkosti portugalského Lisabonu. Jej otec ho tam zabudol, v aute bolo niekoľko hodín.

Otec dievčatka, lektor na univerzite v Lisabone, si myslel, že dieťa vyložil pred prácou v jasliach. Informuje o tom mirror.co.uk. Keď zistil, že na dieťa zabudol, okamžite volal záchrannú službu. Snahy oživiť ju však boli neúspešné a na mieste ju vyhlásili za mŕtvu.

Nemenovaný otec údajne v utorok (12. 9.) okolo ráno o 8.00 hodine zaparkoval rodinné auto SEAT Ateca pri areáli jaslí, predtým ako odišiel pracovať do svojej kancelárie na jednej z fakúlt lisabonskej univerzity, nachádzajúcej sa asi pol hodiny jazdy južne od hlavného mesta Portugalska.

Na to, že malé dievčatko nevysadil v jasliach, prišiel až popoludní, asi o 15.30 hodine.

Vyšetrovatelia údajne pracujú s teóriou, že dievčatko, ktoré sa podľa portugalskej tlače volalo Madalena, spalo, a tak otec zabudol, že je stále v aute.

Vonkajšia teplota 26 stupňov Celzia znamená, že vo vnútri uzamknutého vozidla mohlo byť dvakrát viac.

Obom rodičom dievčaťa vrátane jej matky, ktorá sa na miesto mala dostať v čase, keď prišli záchranári, bola ponúknutá psychologická podpora.

Tamojší prokurátori oznámili, že prípad vyšetrujú.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.