Z písania výhražných e-mailov pôjde do väzby

Obvinená z písania výhražných e-mailov základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici pôjde do väzby. Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v sobotu vyhovela návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

— Publikované: 23. decembra 2023 o 13:10

ilustračné foto: pixabay

Dôvodom väzby je obava z možného pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. „Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu dňa 23. decembra 2023 vyhovela návrhu prokurátora ÚŠP a rozhodla o vzatí do väzby obvinenej L. Sz., ktorá je stíhaná pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku,“ uviedla s tým, že sudkyňa zamietla žiadosť obvinenej o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Dodala, že rozhodnutie súdu nie je právoplatné a obvinená proti nemu podala sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (22. 12.) zadržala pisateľa výhražných e-mailov ZŠ v Banskej Bystrici.

Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.