25. mája 2024

Vyhrážal sa jej slovami: Ak nebudeš moja, nebudeš nikoho!

PRIEVIDZA – Na políciu v Prievidzi sa obrátila zúfalá žena, ktorú má jej 33-ročný druh obťažovať svojím žiarlivým správaním.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že muž má poškodenú obťažovať a obmedzovať ju na obvyklom spôsobe života. Ženu má prenasledovať tak, že počas jej cesty do práce za ňou jazdí druhým vozidlom, aby sa presvedčil, či skutočne ide do práce.

Taktiež jej neustále volá na mobilný telefón až pokiaľ mu poškodená nezdvihne. Vyžaduje od nej, aby mu hlásila každý pohyb. Počas toho, ako žena podávala na polícii v Prievidzi trestné oznámenie jej páchateľ volal až 30 krát.

Vražda v Dubnici. Polícia konala

Nešťastná žena polícii uviedla, že keď sa chcela s druhom rozísť a požiadala ho, aby sa vysťahoval z jej bytu, toto odmietol a mal sa vyjadriť, že keď nebude jeho, tak nebude nikoho a zabije každého, s kým sa poškodená začne stretávať.

„Muž bol v zmysle zákona obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia. Polícia v Prievidzi vzniesla obvinenie 33 ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné prenasledovanie a podala podnet na jeho väzobné trestné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky,“ uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Vzhľadom k tomu, že poškodená, ktorá na páchateľa podala trestné oznámenie, po vznesení obvinenia nedala súhlas na jeho trestné stíhanie, nebolo možné v tejto veci podať na súd návrh na väzobné stíhanie obvineného a ten bol v zmysle zákona prepustený zo zadržania. Polícia bude v trestnom konaní pokračovať v zmysle zákona.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: