Výbuch na chate. Trvalé následky utrpelo malé dieťa

Výbuch v chatovej oblasti Sekaniny v Lehote pod Vtáčnikom si vyžiadal vážne zranenia. V čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 osôb, z toho 3 dospelé a 10 detí.

ilustračné foto: KRIMI správy, archív

27.12. 2023 – 13:15

Jedno dieťa utrpelo zranenie s trvalými následkami, všetci ostatní utrpeli výbuchom našťastie len povrchové zranenia. Polícia v Prievidzi sa okamžite začala týmto prípadom zaoberať. Znaleckým skúmaním bolo preukázané, že výbuch nastal v technickej miestnosti pod kuchyňou, kde došlo k úniku propán-butánu z plynovej prípojky.

Tento plyn je ťažší ako vzduch, z miesta úniku klesal k podlahe a postupne vypĺňal technickú miestnosť. Keď dosiahla zmes propán- butánu a vzduchu výškovú úroveň domácej vodárne, došlo pri aktivácii elektromotora čerpadla k iskreniu, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobilo výbuch.

Zo znaleckého skúmania jednoznačne vyplýva, že hlavnou príčinou tejto udalosti bolo nevhodné umiestnenie tlakovej fľaše s propán-butánom v nedostatočne vetranej miestnosti, kde majiteľ chaty prevádzkoval spotrebič s otvoreným ohňom.

Na základe vykonaného dokazovania vyšetrovateľ z Prievidze vzniesol obvinenie majiteľovi chaty 67-ročnému mužovi pre prečin všeobecné ohrozenie. Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.