25. mája 2024

Vraždiace šelmy z ranča pri Žiline previezli do Indie

0

Vraždiace šelmy z ranča pri Žiline previezli do Indie. FOTO: archív Ranč pri Žiline

Z ostravského letiska letecky prepravili do Indie deväť tigrov a dva levy. Zvieratá predtým žili na ranči neďaleko Žiliny, kde v máji lev usmrtil muža.

Česká colná správa oznámila, že v sobotu (26. augusta) na letisku v Ostrave odbavili deväť tigrov a dva levy. „Boli sem prepravené zo súkromného ranča v Žiline, kde usmrtili svojho majiteľa,“ napísali colníci. Zvieratá svoj domov podľa colníkov našli v prírodnej rezervácii v Indii, kam odleteli špeciálnym lietadlom.

Hovorkyňa colného úradu ČR pre Moravsko-sliezsky kraj Zuzana Nemcová dodala, že na letisku bola prítomná aj Inšpekcia životného prostredia, aby skontrolovala stav zvierat. Vo výbehu exotických šeliem na ranči v Kysuckom Novom Meste-Oškerde našli 16. mája mŕtveho muža.

Išlo o 56-ročného majiteľa šeliem, ktorý ich išiel kŕmiť. Lev, ktorý naňho zaútočil, bol následne zastrelený, dodávajú Novinky.cz. Ranč pri Kysuckom Novom Meste leží približne osem kilometrov severne od Žiliny. V areáli chovajú množstvo zvierat, medzi nimi aj exotické, ako sú levy, tigre či opice.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *