18. júna 2024

Vražda v Žiline. Muža bodal do hlavy a krku. Polícia už vraha obvinila


Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 45-ročného muža zo Žiliny za obzvlášť závažný zločin vraždy.


Obvinený muž mal v piatok (13. októbra) vo večerných hodinách  na Gabajovej ulici v Žiline, po predchádzajúcom vzájomnom konflikte napadnúť 64-ročného muža a spôsobiť mu neznámym ostrým predmetom celkovo 11 bodno- rezných rán v oblasti hlavy a krku.

Napadnutý muž, na následky zranení na mieste podľahol. „Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ informovala KRIMI správy žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Vražda v Žiline: Na sídlisku sa odohrala scéna ako z filmu

Polícia v Žiline vyšetruje zločin, ku ktorému došlo včera (13.októbra) na Gabajovej ulici v meste Žilina. Vo večerných hodinách bolo pred bytovým domom nájdené telo 64-ročného muža bez známok života s rozsiahlymi zraneniami v oblasti hlavy a krku. Na miesto boli okamžite vyslané všetky zložky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

V krátkom čase po intenzívnom pátraní sa podarilo zadržať podozrivú osobu a v súčasnosti s ňou vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Bližšie informácie k prípadu poskytneme, keď nám to procesná situácia vo vyšetrovaní dovolí.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: