25. mája 2024

Vodičov čakajú budúci týždeň dopravné obmedzenia

0

ilustračné foto: polícia

Vodičov v Nitre čakajú budúci týždeň dopravné obmedzenia. Dotknú sa Dobšinského ulice, ktorú čaká súvislá oprava.

Táto frekventovaná komunikácia spája mestskú časť Zobor a obec Nitrianske Hrnčiarovce s mestom. Od utorka 3. októbra do piatka 6. októbra denne od 8:30 do 16:30 bude premávka vedená striedavo vo voľnom jazdnom pruhu. „V prvý a najkritickejší deň obmedzenia 3. októbra je nutné počítať v doobedňajších hodinách s uzavretou časťou Dobšinského v smere na Nitrianske Hrnčiarovce,“ informuje nitrianska krajská polícia.

Počas nasledujúceho víkendu, teda 7. a 8. októbra, bude doprava vedená jednosmerne v smere z Nitrianskych Hrnčiaroviec do mesta.

Obchádzka v smere na Nitrianske Hrnčiarovce pôjde po Svätourbanskej a Dolnozoborskej ulici. V nasledujúcom týždni od 9. do 13. októbra bude cesta prejazdná v oboch jazdných smeroch s krátkodobými obmedzeniami.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a pokyny regulovčíkov, ktorí budú usmerňovať premávku. „Vzhľadom na závažnosť uvedeného obmedzenia a exponovanú časť mesta Nitra upozorňujeme motoristickú verejnosť, že je nutné v časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním, a preto odporúčame využívať aj alternatívne trasy na obchádzanie obmedzenia,“ uviedla polícia.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *