25. mája 2024

Vodiči šomrú na kysuckú cestu. Toto je už na nervy

Upchatá kysucká cesta. FOTO: tip čitateľa

Podľa hlásení od vodičov sa kolóny začali tvoriť už v ranných hodinách. V čase okolo 9:00 hodiny sa kolóna tiahla od Kysuckého Nového Mesta až po tunel Horelica. Vodiči upozorňovali, že ľudia si moc nepomôžu ani obchádzkou cez Dunajov a Ochodnicu.

Okrem bežného pondelka, kedy je doprava štandardne zahustená, zhoršilo situáciu aj to, že je za nami predĺžený víkend, kedy bol v piatok štátny sviatok na Slovensku aj v Čechách a tranzitná doprava sa uvoľnila dnes.

Čo robiť, ak sa ocitnete v kolóne?

Ak sa ocitnete v kolóne, je dôležité zachovať pokoj a trpezlivosť. Snažte sa neblokovať premávku a nedovoľte, aby vás roztrpčili iní vodiči. Ak je to možné, zastavte na odpočívadle a oddýchnite si.

Ak sa nemôžete zastaviť, snažte sa udržiavať chladnú hlavu a nezúfajte. Kolóna sa časom určite rozbehne.

Aké sú riešenia na zlepšenie situácie?

Na zlepšenie situácie na ceste 1/11 by bolo potrebné vybudovať obchvat Kysuckého Nového Mesta. Obchvat by umožnil tranzitnej doprave obísť mesto a odľahčiť tak dopravu v jeho centre.

Ďalším riešením by bolo zníženie rýchlosti v úseku Kysucké Nové Mesto – tunel Horelica. Zníženie rýchlosti by viedlo k tomu, že by sa kolóny tvorili menej často a boli by kratšie.

Nakoniec by bolo možné aj rozšíriť cestu 1/11 v úseku Kysucké Nové Mesto – tunel Horelica. Rozšírenie cesty by umožnilo zvýšiť kapacitu cesty a odľahčiť tak dopravu v tomto úseku.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: