18. júna 2024

Vodič, ktorý na Zochovej usmrtil päť ľudí, sa postaví pred odvolací súd

ilustračné foto: polícia

Dušan Dědeček, ktorý minulý rok na zastávke MHD Zochova v Bratislave usmrtil piatich ľudí, sa má v pondelok 9. októbra postaviť pred senát Krajského súdu v Bratislave.

Súd sa bude zaoberať odvolaním prokuratúry voči 15-ročnému trestu, ktorý obžalovanému v júni tohto roku uložil Mestský súd Bratislava I.

Podanie odvolania vo veci nariadil generálny prokurátor Maroš Žilinka. Uložený trest totiž považoval za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, verejné zasadnutie vo veci je vytýčené aj na štvrtok 12. októbra.

Pri Senici padlo malé lietadlo, ktoré patrilo Danovi Danglovi. Zahynuli pri tom dvaja ľudia

Za nehodu, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov, uložil Mestský súd Bratislava I v júni tohto roku obžalovanému Dušanovi Dědečkovi trest 15 rokov odňatia slobody v zariadení s minimálnym stupňom stráženia. Uznal ho totiž za vinného z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Súd takisto obžalovanému uložil trest zákazu šoférovania na 10 rokov a ochranný dohľad v dobe troch rokov. Dušan Dědeček už predtým urobil vyhlásenie o svojej vine.

HLASUJTE: Páči sa vám stránka KRIMI správy?

View Results

Loading ... Loading ...

Opitý vodič vozidla značky Škoda SuperB zišiel 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti okolo 140 kilometrov za hodinu mimo vozovky na zastávku MHD Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom vozidlo zrazilo ľudí čakajúcich na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile. Od tragickej udalosti v pondelok uplynie presne rok.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *