25. mája 2024

Vlaky meškajú. Muž skočil pod vlak

ilustračné foto: pixabay

ilustračné foto: pixabay

PRŠA – Veľké nešťastie. Na železničnej trati v smere zo Zvolena do Košíc, konkrétne v úseku Prša, zrazil vlak človeka.

Vlaková doprava je v spomínanom úseku stále prerušená, obnovenie sa predpokladá v dohľadnej dobe, presnejší časový úsek železnice zatiaľ nešpecifikovali:

“Následkom tejto udalosti mešká nehodový vlak R 917 cca 170 minút, ktorý vo svojej ceste z miesta nehody pokračoval niečo pred pól štvrtou poobede. Náhradnú autobusovú dopravu (NAD) sme zabezpečili v úseku Fiľakovo – Lučenec a späť. Zatiaľ sme NAD-kou nahradili štyri vlaky kategórie Os v smere Jesenské – Lučenec a späť a Fiľakovo – Lučenec a späť, ktoré meškajú v rozpätí od 16 do 53 minút. Žiadne ďalšie vlaky následkom tejto udalosti nemeškajú. Všetkým cestujúcim sa za komplikácie spojené s cestovaním ospravedlňujeme,” prezradil pre zregionu.sk Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK.

PRÁVE TERAZ: Muž mal dobodať v dodávke priateľku aj seba

Železnice objasnili aj situáciu na koľajisku: Aj keď rušňovodič okamžite použil rychločinné brzdenie, vzhľadom na krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť.

Zrazená osoba na mieste nejavila známky života, pričom jej poranenia boli nezlučiteľné so životom. Cestujúci z klimatizovaného vlaku R 917 čakali vo vlaku až do príchodu záchranných zložiek, zaistenia všetkých potrebných stôp políciou a uvoľnenia vlaku z miesta nehody.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: