VIDEO: Unikal pred políciou. Mal na to svoj dôvod, ktorý ho neospravedlňuje

ilustračné foto: polícia

MARTIN

Martinská polícia obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 31-ročného muža z okresu Martin, ktorý svojho bezohľadnou jazdou na ceste z obce Bystrička do Martina a neskôr aj po Kollárovej ulici v Martine ohrozoval účastníkov cestnej premávky.

Vodič za volantom osobného auta Volkswagen Passat nerešpektoval pokyny hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, nereagoval na výstražné svetelné a zvukové znamenia či policajné výzvy z megafónu. „Vodič nezastavil ani vtedy, keď mu bola vytvorená prekážka a unikal ďalej cez ostrovček na ceste. Vošiel na čerpaciu stanicu, kde prednou časťou narazil do obrubníka a poškodil vozidlo. Následne sa ho podarilo zastaviť,“ uviedla polícia.

Vodič bol agresívny a kládol aktívny odpor, a preto policajti použili v zmysle zákonných podmienok donucovanie prostriedky. „Šetrením bolo zistené, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bol mu uložený trikrát zákaz činnosti viesť motorové vozidlo. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ dodala polícia.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.