18. júna 2024

Video s útočníkom na premiéra nahral príslušník ochranky HANDLOVÁ

FOTO: archív int. FB

Autorom uniknutého videa z policajnej stanice s útočníkom na premiéra Roberta Fica je príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov Juraj F.


Denníku N to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Hlas tohto príslušníka štátnej ochranky navyše spoznal ďalší zdroj, keď video vysielali v televízii.

Verejne pred novinármi o tom, že autorom videa je príslušník ochranky, hovoril bývalý policajný prezident Štefan Hamran, ktorý za Demokratov kandiduje do Európskeho parlamentu.

Tohto príslušníka štátnej ochranky na mieste stredajšieho útoku v Handlovej nakrútili kamery, vidno ho napríklad vo videu portálu eReport. Na zverejnených záberoch vidieť scénu krátko po streľbe, keď útočník sedí na zemi s putami na rukách a nad ním stoja traja policajti. Na rukách mali policajné pásky. Po chvíli k nim prišiel Juraj F., ktorý policajnú pásku na ruke nemá.

Jeden z policajtov mu zrazu ukazuje niečo v mobile a on si to po chvíľke fotografuje svojím mobilom. Nie je jednoznačné, či práve v tomto momente videa vznikla fotografia občianskeho preukazu.

Zdroj: dennikN

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: