22. júna 2024

VIDEO: Ďalšia bitka. Kandidát SaS sa dostal do bitky na dedinskej akcii

ilustračné foto: polícia

Kandidát na poslanca NR SR v blížiacich sa parlamentných voľbách Miroslav Martinka (SaS) sa dostal do centra brutálnej bitky na dedinskej akcii. Kandidát číslo 95 na kandidátke SaS skončil so zakrvavenou hlavou.

Tvrdí, že sa len bránil pred útočníkmi, ktorí ho napadli. V anonymnom liste, ktorý dostala TV Markíza, sa tvrdí niečo iné.

Miroslav Martinka bol 26. augusta porotcom v súťaži vo varení guláša v obci Mojtín v okrese Ilava. Počas akcie sa strhla bitka, ktorej súčasťou boli aj tvrdé údery päsťou.

O incidente sa portál TVNOVINY.sk dozvedel z videonahrávky, ktorú dostala TV Markíza poštou. Do redakcie dorazil aj anonymný list, podľa ktorého mal byť agresorom práve kandidát na poslanca.

Podľa anonyma mal Martinka napadnúť viacerých návštevníkov podujatia pre nezhody v názoroch na politické strany. Viacerým ľuďom mal spôsobiť zranenia tváre a vyhrážať sa im.

Denníku Nový čas sa ozval aktér bitky, na ktorého mal Martinka zaútočiť, keď už bola potýčka v plnom prúde. „Keď som podišiel k Martinkovi a povedal mu, že pekná volebná kampaň, hneď ma udrel do tváre päsťou,“ povedal muž.

Mal sa iba brániť

Martinka však tvrdí, že všetko bolo inak. Obeťou agresorov mal byť práve on a iba sa bránil. „Bol som tam s bratom, s rodinou. Vedľa sedela nejaká partia. Zrazu ku mne niekto prišiel, oblial ma pivom, nadával mi do sku*vených sulíkovcov a začali ma mlátiť,“ povedal pre TVNOVINY.sk.

Podrobnosti povedať nevedel, podľa vlastných slov bol po bitke krátko v bezvedomí. „Len si pamätám, že som bol celý krvavý. Bolo to niečo hrozné. Ak by tam neboli moji priatelia a rodina, neviem, čo by sa stalo.“

Následky bitky pociťuje dodnes. „Mám chorobu, na hlave mám také nádoriky, to mi celé rozbili, vytieklo mi odtiaľ veľa krvi. Bol som aj na CT, odvtedy ma bolieva hlava,“ pokračoval Martinka.

Presnú príčinu si vysvetliť nevie. Útočníci mali byť podľa Martinku pod vplyvom alkoholu. „Miestni hovoria, že tam bol nejaký opilec, ktorý sa pobije na každej akcii,“ povedal.

U neho podľa vlastných slov alkohol úlohu nezohral. „Dal som si možno jedno pivo, no neholdujem alkoholu,“ konštatoval.

Rozhodol sa však nepodniknúť právne kroky. „Nikde som to nepovedal, nechcem si na tom robiť teraz pred voľbami politické body,“ povedal Martinka, ktorý sa bude 30. septembra uchádzať o miesto v NR SR.

 

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *