22. júna 2024

VEĽKÁ TRAGÉDIA! Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť

POPRAD – Horskí záchranári boli včera požiadaní o pomoc pri hľadaní nezvestného turistu Dzmitrya Krautsoua. Hľadaný muž odcestoval do Tatier a do svojho bydliska sa nevrátil. Žiaľ, už sa ani nevráti.

Poľskí záchranári už počas dňa prepátravali vytypovanú oblasť z poľskej strany, no neúspešne. Ešte vo večerných hodinách bolo o lokalizáciu telefónu nezvestného požiadané Ústredné operačné stredisko Prezídia policajného zboru, ktorá potvrdila, že telefón turistu bol ešte v pondelok prihlásený aj v slovenskej sieti.

V skorých ranných hodinách odišli do oblasti Mengusovskej a Ťažkej doliny dvaja príslušníci Strediska lavínovej prevencie prepátravať oblasť Rysov s dronmi. O súčinnosť bola požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra SR, ktorá na futbalovom ihrisku v Tatranskej Lomnici vyzdvihla na palubu vrtuľníka piatich záchranárov HZS a dvoch psovodov HZS so psami.

VIDEO: Partia tínedžerov brutálne dobila a dokopala chlapca

Tí boli následne vysadení nad Sedlom Váha, a zo zeme prepátravali vytypované oblasti v Mengusovskej a Ťažkej doline. Jeden záchranár HZS zostal vo vrtuľníku, z ktorého prebiehalo pátranie zo vzduchu.

Dnes krátko pred poludním prišla od záchranárov TOPR informácia, že nezvestného našli na poľskej strane Tatier, pod Rysmi, žiaľ už bez známok života. Osudným sa mu pravdepodobne stal pád v exponovanom teréne následnom pošmyknutia sa na snehovom poli.

Aktuálne krimi spravodajstvo

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: