25. mája 2024

Vážna nehoda v Kraľovanoch: Nehodu spôsobila 17-ročná vodička

0

Vážna nehoda v Kraľovanoch: Nehodu spôsobila 17-ročná vodička. FOTO: polícia

Vo štvrtok v poobedňajších hodinách došlo na ceste prvej triedy číslo 18 v k.ú. obce Kraľovany, okr. Dolný Kubín, k vážnej dopravnej nehode.

Iba 17-ročná vodička viedla vozidlo zn. Hyundai Tucson v smere od mesta Martin na Dolný Kubín, kde pri odbočovaní vľavo, došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke s protiidúcim vozidlom značky Volkswagen Passat, následkom čoho sa toto vozidlo odrazilo do tam stojaceho auta zn. Citroen.

„Pri dopravnej nehode utrpeli 4 osoby zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Vodiči boli podrobení dychovým skúškam s negatívnym výsledkom,“ uviedla pre KRIMI správy žilinská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Dolnom Kubíne v uvedenej veci začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Ďalšie okolnosti a príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *