Vážna nehoda na Liptove. Vodiči bojujú o svoj život v nemocnici

K vážnej dopravnej nehode došlo v stredu 3. januára v čase okolo 12.30 hod. na ceste prvej triedy číslo 59 v obci Likavka, okres Ružomberok.

FOTO: polícia

11:05

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 65-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Seat v smere Dolný Kubín – Ružomberok. Následne, z doposiaľ presne nezistených príčin, v mierne pravotočivej zákrute prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s protiidúcim osobným motorovým vozidlom Škoda, ktoré viedla 36-ročná vodička.

Pri zrážke utrpeli vodička, jej spolujazdkyňa a 65-ročný vodič ťažké zranenia. Vodič vozidla Seat a vodička vozidla Škoda sa na mieste podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci trestného činu „Ublíženie na zdraví.“

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. V súvislosti so sychravým počasím a zníženou viditeľnosťou polícia vyzýva účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách. Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia dažďa, mrholenia, poľadovice, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Pamätajte, že jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.