Vážna nehoda. Do rodiny s bábätkom vpálil Ukrajinec

Desivá nehoda sa stala v stredu 3. januára v obci Vojčice. Na ceste havarovala rodina s malým bábätkom. Čelne sa tam zrazila s oproti idúcou dodávkou, ktorú šoféroval Ukrajinec. Zranených pasažierov z osobného auta vyslobodili hasiči. Na mieste zasahovali až dve posádky záchranárov.

ilustračné foto FOTO: polícia

15:50

Na rovnej ceste do seba čelne narazili dve vozidlá. Ako píšu noviny.sk, vo Volkswagene sa viezli štyri osoby, vrátane niekoľko mesačného bábätka. Vodič (62) viezol v aute svoju manželku, dcéru aj vnučku. Cestou domov sa zrazil s dodávkou, ktorú šoféroval 50-ročný Ukrajinec. “Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo večer (3. 1.) v obci Vojčice na ceste označenej ako hlavná cesta k čelnej zrážke medzi vozidlom značky Volkswagen Golf a vozidlom značky Mercedes Benz,” informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Záchranné zložky sa vybrali na pomoc zraneným z osobného auta. Dve spolujazdkyne z neho museli vyslobodiť hasiči. “Vo vozidle boli dve osoby zakliesnené, boli zranené. Pomáhali sme ich vyprostiť a pomocou backboardu sme ich naložili do sanitných vozidiel,” priblížil Jaroslav Staško, veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru v Trebišove. “Dve posádky záchrannej zdravotnej služby previezli do zdravotníckeho zariadenia dve ženy, jednu s poranením hlavy a druhú s poranením hrudníka,” uviedol Martin Balko, lekár operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Obe sa zo zranení budú liečiť minimálne 14 dní. Na ošetrenie previezli aj malé bábätko, ktoré sedelo vzadu, riadne pripútané v detskej autosedačke. Pri zrážke sa mu našťastie nič nestalo. “Ani jeden z vodičov sa nezranil. Na zistenie prítomnosti alkoholu v ich dychu boli podrobení dychovej skúške. Tá však prítomnosť alkoholu v ich dychu nezistila,” priblížila Ivanová.

K nehode došlo na ceste, kde je položený nový asfalt a zatiaľ na ňom nie sú vyznačené čiary. “Čo bolo príčinou stretu vozidiel a ako presne k nemu došlo, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania,” uzavrela Ivanová. Počas dokumentovania nehody bola cesta obojsmerne uzavretá. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.