25. mája 2024

Vážna nehoda autobusov si vyžiadala takmer 80 zranených

0

BRNO – Na českej diaľnici D2 pri Brne sa dnes zrazili dva autobusy. Informuje o tom portál TN.cz s tým, že na mieste je až 76 zranených. Jeden z vodičov podľa polície zahynul.

Autobusy sa zrazili krátko pred 16:00 približne na piatom kilometri v smere na Brno. Diaľnica D2 je však uzavretá v oboch smeroch medzi tretím a jedenástym kilometrom, na ktorých sú zjazdy na Chrlice a Blučinu.

„Podľa predbežných správ jeden z vodičov na mieste zomrel, v oboch autobusoch sú desiatky zranených. Na mieste pracujú všetky záchranné zložky. Komunikácia je neprejazdná,“ informovala polícia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Záchranári ošetrili 76 ľudí, z nich je 14 ťažko zranených. Zasahuje 26 záchranárskych posádok, pričom okrem sanitiek sú v pohotovosti aj tri vrtuľníky. Aktivovali traumaplán.

„Vyprostili sme 12 osôb. Vyhlásený je druhý stupeň poplachu. Na miesto posielame psychologičku,“ informovali hasiči.

Jeden z havarovaných autobusov patrí spoločnosti FlixBus. „Išlo o pravidelnú linku medzi Budapešťou a Prahou. Na palube bolo 35 cestujúcich a dvaja vodiči. Podľa informácií, ktoré polícia ešte nepotvrdila, náš autobus spomaľoval pred kolónou a ten za ním spomaliť nestihol,“ povedal pre TN.cz hovorca firmy FlixBus Tomáš Beránek.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *