22. júna 2024

Vaše deti sú každý deň v nebezpečenstve

Chráňte deti pred nebezpečenstvom. FOTO: polícia

Fyzické násilie je nahradené psychickým, deti sa boja o tom hovoriť, nevedia, na koho sa môžu obrátiť a radšej ticho trpia. O násilí v online prostredí hovorila preventistka so žiakmi Základnej školy J. Kráľa v Liptovskom Mikuláši. „Rodičia, zaujímajte sa o to, čo Vaše deti robia na internete, aké obsahy sledujú, s kým komunikujú, čo zdieľajú. Rozprávajte s nimi o rizikách a nástrahách online prostredia,“ varuje a hlavne apeluje na rodičov polícia, ktorá toto upozornenie zverejnila na sociálnej sieti.

Treba si uvedomiť, že ak dieťa trávi čas vo svojej izbe, neznamená že je v bezpečí. S mobilom v ruke môže zažívať rôzne nepríjemné, ba až nebezpečné situácie, ktoré môžu mať dlhodobé následky na jeho psychike.

Rodičia by sa mali ubezpečiť, že dieťa nepozerá niečo, čo nie je pre neho vhodné a Vaše deti by ste mali uistiť, že ste tu pre nich kedykoľvek to budú potrebovať. Nielen v tých „dobrých“ chvíľach, no najmä v tých „zlých“, kedy skutočne potrebujú Vašu pomoc, lebo sami si nedokážu poradiť. Veď komu inému má v prvom rade záležať na pohode a bezpečnosti Vašich detí, ak nie Vám.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *