22. júna 2024

V Žiline natáčali krimi seriál. Všetko sa odohrávalo na Mestskom úrade

Filmový štáb obsadil Mestský úrad v Žiline. FOTO: Mesto Žilina

Mesto pod Dubňom sa stalo terčom českých filmárov. Vo svojich seriáloch sa totiž rozhodli natočiť scény priamo na Mestskom úrade v Žiline.

Do Žiliny nedávno zavítali filmári z Českej televízie. Na Mestskom úrade nakrúcali pár scén do dramatického kriminálneho seriálu Stíny v mlze. Zábery si diváci budú môcť pozrieť v 11. časti druhej série seriálu, ktorá by sa mala vysielať na jar budúceho roka.

Filmári nakrúcali na Mestskom úrade v Žiline niekoľko hodín. Išlo o scény, v ktorých sa vyšetrovatelia seriálu Stíny v mlze stretávajú s miestnymi politikmi.

Na nakrúcanie sa použilo niekoľko miestností na úrade, vrátane exteriéru budovy mestského úradu. Seriál Stíny v mlze je o skupine vyšetrovateľov, ktorí sa snažia vyriešiť záhadné vraždy v Prahe. Seriál mal premiéru v roku 2019 a dosiahol veľký úspech u divákov. Druhá séria seriálu sa začala nakrúcať v lete tohto roku a mala by sa na obrazovkách objaviť na budúci rok.

Nakrúcanie seriálu Stíny v mlze v Žiline je pozitívnou správou pre mesto. Nakrúcanie filmov a seriálov v regióne pomáha propagovať mesto a región a prináša doň financie.

Hlavné postavy seriálu: Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Petr Panzenberger a David Viktora.

HLASUJTE: Páči sa vám stránka KRIMI správy?

View Results

Loading ... Loading ...

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: