V spaľovni odpadov v Prešove vypukol rozsiahly požiar

Rozsiahly požiar v spaľovni odpadov na Jilemnického ulici v Prešove sa aktuálne už ďalej nešíri. Na mieste nadránom ešte zasahovalo takmer 50 hasičov s viac ako 25 kusmi techniky. Uviedol to operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Požiar v spaľovni odpadov v Prešove. Foto: František Iván

Mesto na svojom webe informovalo, že mohutný požiar sa hasičom ešte pred polnocou podarilo dostať pod kontrolu.

Záchranári nateraz neevidujú zranených.

Mesto Prešov na svojom webe informovalo, že evakuovaní obyvatelia sa mohli vrátiť do svojich bytov. Ľuďom však odporučili nechať si zatvorené okná a nevetrať.

„Majiteľ spoločnosti prišiel na miesto a začínajú identifikovať čo horelo. Už to však nehorí tak intenzívne,“ uviedol v noci primátor Prešova František Oľha. Počas požiaru boli evakuované okolité firmy.

Podľa náčelníka Mestskej polície v Prešove Jána Andrejka boli evakuovaní tiež obyvatelia jednej bytovky, ktorá sa nachádza v priemyselnej zóne.

„Ľudia už keď videli, že plamene šľahajú vysoko do vzduchu, tak začali vychádzať vonku,“ priblížil Andrejko. Zároveň potvrdil, že obyvatelia bytovky sa už môžu vrátiť naspäť domov. Stále však majú mať pozatvárané okná a nevychádzať vonku.

V Prešove na Jilemnického ulici vypukol v piatok (15. 12.) večer požiar v areáli firmy, ktorá prevádzkuje spaľovňu odpadov. Horieť podľa mesta pravdepodobne začalo v priestoroch skladu horľavých látok.

Zdroj: Michal Vojtek

Extrémne rozsiahly požiar

„Zatiaľ sú evakuované všetky firmy v okolí a všetko vytláčame von, civilov aj zamestnancov vo firmách. Horia sklady spoločnosti, ktorá má v Prešove spaľovňu na odpad. Vyzerá to na extrémne rozsiahly požiar,“ vyhlásil primátor po tom, ako požiar vypukol. Uviedol, že požiar sprevádzali výbuchy.

Na otázku, či horí nebezpečný odpad, uviedol, že to zatiaľ nevedia úplne presne. „Horí značná časť areálu, sú tam aj sklady horľavých látok aj určité nebezpečné látky,“ vysvetlil Oľha.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.