25. mája 2024

V lese našli mŕtve dieťa, okolie prehľadáva 250 policajtov

Policajti našli v Klánovickom lese dvoch mŕtvych, dospelého a malé dieťa, Zdroj: tn.cz, zahraničné média

Podľa hovorcu pražskej polície Jána Rybanského pátrajú po akejkoľvek stope, ktorá by napomohla objasneniu prípadu. Na zákaz vstupu do lesa upozorňujú policajti na prichádzajúcich cestách a informuje o ňom aj mestská časť prostredníctvom mobilného rozhlasu. Starostka Klánovic Alena Kolovrátková (KLIK 22) dnes dopoludnia povedala, že vražda atmosféru v mestskej časti poznamenala.

Bezpečnostno pátracia akcia sa začala dnes o 08:00. Kedy sa skončí, nie je jasné. Podľa polície je zatiaľ naplánovaná na niekoľko hodín. Do pátrania boli nasadení policajti z miestnych a obvodných oddelení, zo špeciálnej poriadkovej jednotky aj policajti na koňoch a kynológovia so psami. „Les je v tejto chvíli uzavretý. Snažíme sa nájsť akúkoľvek stopu,“ vyjadril sa Rybanský. Do lesa by podľa neho teraz nemal nikto chodiť, aby nenarušil účely vyšetrovania.

Mestská časť sa podľa starostky snaží polícii poskytnúť maximálnu súčinnosť. Odporúčanie dostala aj základná škola, vedeniu mestskej časti čelí väčšie množstvo otázok od verejnosti i od novinárov. „Vzhľadom na to, o aký tragický čin ide, tak to samozrejme atmosféru v našej mestskej časti ovplyvnilo,“ povedala pre české média Kolovrátková. Ľudia podľa nej však v minulých dňoch do lesa stále chodili na prechádzky. „Ale samozrejme tá situácia na našich občanov dopadla,“ dodala starostka.

Policajti našli v Klánovickom lese dvoch mŕtvych, dospelého a malé dieťa, v piatok popoludní po tom, čo svedkyňa okolo 15.00 h nahlásila, že počula streľbu. „Objasnenie tejto dvojnásobnej vraždy je našou prioritou. Na prípade pracuje tím niekoľkých desiatok tých najskúsenejších kriminalistov, ktorí boli posilnení aj o kolegov z Úradu služby kriminálnej polície a vyšetrovanie policajného prezídia,“ uviedla polícia na sieti X v pondelok. Doplnila, že policajti okrem iného „obsiahlo a detailne“ vyhodnocujú všetky zaistené stopy, čo je časovo náročné.

Policajti sa dnes na miesto udalosti vrátili po predchádzajúcom pátraní. Dôvody hovorca nespresnil. „Samozrejme to vyšetrovanie sa nejako rozvíja, takže z tohto dôvodu sme sa vrátili na miesto udalosti,“ povedal. Na otázku, či by sa páchateľ mohol stále zdržiavať v lese, zopakoval, že ide o akciu bezpečnostne pátraciu a „nemožno nič vylúčiť ani nič potvrdiť“. Uzavretá je podľa hovorcu veľká časť lesa. Hovorca pripustil, že policajti ho prepátrali aj pomocou rojnice. O prípadnom zapojení termovízie Rybanský informácie nemal.

Policajné stanovište na kraji lesa sa dnes dopoludnia tešilo veľkému záujmu novinárov, naopak miestni ľudia sa na mieste takmer neobjavovali.

Prírodná rezervácia Klánovický les sa nachádza na východnom okraji Prahy a jeho rozloha je vyše 285 hektárov. V lese prevládajú dubové porasty, sú v ňom značené turistické cesty vrátane cyklistických okruhov.

Máte pre nás TIP?
Kontakt na redakciu:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: