22. júna 2024

V čakárni ambulancie polial muž benzínom svojich príbuzných

ilustračné foto

ilustračné foto, archív

ilustračné foto
ilustračné foto, archív

ROŽŇAVA – 54-ročný Ondrej sa v čakárni neurologickej ambulancie snažil podpáliť svoju družku Jolanu, s ktorou má deväť detí.

Podpáliť chcel aj jej mamu a sestru, švagra a svoju vlastnú dcéru. Jolana s nim žije už 22 rokov a hovorí, že to boli roky plné utrpenia. Trestné oznámenie na Ondreja však doteraz nepodala. „Každého z nás polial benzínom. Do očí, všade,“ priblížila Jolana Tarakošová, družka podozrivého. „Hodil zápalky, aby sme tu všetko spálili,“ doplnila Jolanina mama pre televíziu JOJ.

Takto opisuje desivý incident Ondrejova družka Jolana a jej mama. „Môžem potvrdiť, že muž polial niekoľko tam sediacich osôb doposiaľ neznámou látkou a snažil sa ich zapáliť,“ potvrdila Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Plán však, našťastie, Ondrejovi nevyšiel. Ženy duchaprítomne rozhárajúce sa plamene v čakárni udupali a ostatní pacienti ich pred agresorom ochránili. Jolana mala vzápätí v čakárni odpadnúť. Vzkriesiť ju mala jej sestra. „Oblievala som ju vodou, utierala som jej tvár,“ priblížila Jolanina sestra pre televíziu. Vydesení ľudia ostali zatvorení v čakárni a privolali políciu.

Po tom, ako sa Ondrejovi jeho rodinu upáliť nepodarilo, vyšiel pred ambulanciu a benzínom polial aj ich auto. „Auto bolo poliate horľavinou a takisto boli horľavinou poliate aj osoby,“ informoval René Turenský, veliteľ zásahu Hasičského a záchranného zboru v Rožňave.

Takmer celú rodinu, ktorú muž polial benzínom a chcel podpáliť, previezli záchranári do nemocnice. Ondrej mal pri sebe plastovú fľašu od detského nápoja, v ktorej si benzín doniesol a ohrozoval tak svojich najbližších. Policajti Ondreja zadržali bezprostredne po incidente a okamžite ho previezli na policajné oddelenie. „Po obhliadke miesta činu bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“ uviedla Ivanová.

Policajtom sa podarilo nájsť aj fľašu s benzínom, ktorú muž zahodil ešte pred tým, ako skončil v rukách polície. Jolana tvrdí, že ju muž neustále prenasleduje, vyhráža sa jej smrťou napáda ju. Trestné oznámenie však naňho doteraz nepodala.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: