18. júna 2024

V byte v Nemecku našli brutálne zavraždenú Slovenku

ilustračné foto: archív, int

V nemeckom meste Chemnitz bola nájdená žena bez známok života. Ako sa ukázalo, išlo o telo 35-ročnej Slovenky, ktorá sa volala Nina.

Zdá sa, že žena, ktorá pochádzala z Jasova v okrese Košice-okolie, bola obeťou brutálneho násilia, keďže na jej tele boli viaceré bodné rany, píše denník Plus JEDEN DEŇ.

Zdroje uvádzajú, že prvotné podozrenie padlo na 28-ročného partnera obete, tiež pôvodom zo Slovenska. Toto podozrenie potvrdila aj hlavná prokurátorka Ingrid Burghart: „Prvotné podozrenie padlo na konkrétnu osobu,“ uvádza nemecký denník BILD. Po niekoľkých dňoch pátrania bola táto osoba údajne zadržaná a aktuálne sa nachádza vo väzbe.

Priatelia a známi obete zostali šokovaní touto tragickou správou. Kamarátka Niny sa vyjadrila pre média: „Ninka bol úžasná žena, vždy pomohla. Akurát nemala šťastie na partnerov.“ Dodala, že Nina bola vždy veselá a tešila sa z maličkostí v živote.

V súvislosti s týmto prípadom sa objavili aj svedectvá susedov. Jeden z nich uviedol, že počul nočný krik, avšak po krátkom období nastalo ticho. Druhá suseda dodala, že v nedeľu pred tragédiou videla dvoch mužov pod balkónom, ktorí tam údajne prišli z dôvodu rekonštrukcie kuchyne. Zdá sa, že jedným z týchto mužov bol aj švagor zosnulej Niny.

Zajímavosťou je, že Nina sa presťahovala do spomínaného bytu len nedávno a podľa dostupných informácií momentálne nepracovala. Hoci sa zdá, že v susedstve mohli byť časté hádky a nepokoje, nie je jasné, či to súviselo priamo s jej partnerom alebo inými osobami. Hasiči, ktorí vstúpili do bytu cez okno, našli telo Niny v jednej z izieb. Žena bola po tragickej udalosti pochovaná na Slovensku.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *