18. júna 2024

Uzavreté horské priechody, neupravené cesty a nehody

FOTO: polícia

Dopravu na slovenských cestách v utorok ráno komplikujú viaceré nehody a neupravené cesty.


Pre husté sneženie sú pre nákladnú dopravu uzavreté horské priechody Donovaly, Dobšiná aj Soroška. Slanec je ťažko prejazdný. Počasie komplikuje aj dopravu na Muránskej planine. Zelená vlna RTVS upozorňuje, že úplne uzavretý je horský priechod Dielik medzi Muráňom a Tisovcom.

„Horský priechod Dielik medzi Tisovcom a Muráňom je uzavretý pre všetky motorové vozidlá okrem záchranných zložiek,“ upozornila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Nehodu hlásia na trase Opatovská Nová Ves – Slovenské Ďarmoty. Úsek je tiež neprejazdný. „Obídete to cez Lesenice, Chrastince a Koláre,“ informuje Zelená vlna RTVS. Na trase Sačurov – Hencovce skončilo viacero áut mimo cesty.

Nehodu hlásia za Novou Kelčou smerom na Vranov nad Topľou, kamión tam skončil mimo cesty. K havárii došlo aj na ceste I/65 medzi Beladicami a Kolíňanmi a za Plaveckým Podhradím smerom na Sološnicu. Viacero áut sa zrazilo v križovatke na vjazde do Bratislavy z Ivanky pri Dunaji, treba tam rátať so zdržaním.

Dve nehody sa udiali na ceste R2 za Tomášovcami smerom na Mýtnu. Na neprejazdný úsek pre skrížené kamióny upozorňuje Zelená vlna na ceste R4 na trase z Maďarska do Košíc. Skrížené kamióny sú aj na trase z Devičia na Krupinu. Cesta je tam podľa Zelenej vlny RTVS neupravená a vodiči sa tam zdržia v oboch smeroch.

Diaľnice sú zjazdné

V stúpaní na Šturec smerom z Turčianskych Teplíc sa šmýkajú kamióny a úsek je ťažko prejazdný. Neupravené cesty a šmýkajúce sa autá sú aj na Kľaku smerom z Prievidze, úsek je v tomto smere podľa Zelenej vlny ťažko prejazdný.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú podľa cestárov zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na niektorých úsekoch je čerstvý alebo kašovitý sneh. Zároveň cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné a povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu.

Zelená Vlna RTVS upozorňuje na zjazdnosť horského priechodu Slanec, ktorý je pre husté sneženie ťažko prejazdný a dopravu regulujú policajti. Tiež v Raslaviciach na hlavnom ťahu odstavili, šmýkajúce sa kamióny. Dopravu tam tiež riadia policajti a vodiči sa zdržia v oboch smeroch.

Sorošku uzavreli

Horský priechod Soroška v okrese Rožňava pre nepriaznivé počasie a husté sneženie pre nákladnú dopravu uzavreli. V úseku sa tvoria aj kolóny vozidiel. Uviedla to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

„Na ceste R4 za hraničným priechodom premávku smerujú do jedného jazdného pruhu až po Kechnec,“ dodala.

Aktuálne sa na cestách v Košickom kraji nachádza vrstva utlačeného snehu a naďalej husto sneží, čo podľa jej slov spôsobuje šmýkanie vozidiel. Na cestách sa tvoria kolóny, pričom niektoré spôsobili škodové udalosti vozidiel. Vážne ani tragické dopravné nehody na cestách Košického kraja doposiaľ nezaznamenali.

Polícia apeluje na vodičov, aby v aktuálnych nepriaznivých poveternostných podmienkach zvážili nutnosť svojej cesty. „V prípade, že nemôžete cestu odložiť, uberte nohu z plynu, dodržiavajte potrebné rozostupy medzi autami a zbytočne neriskujte neprimeranými manévrami s vozidlom,“ dodala Ivanová.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pre stredné a východné Slovensko pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Tie môže predstavovať nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *