13. júna 2024

Útok vo vlaku na mladú študentku. Prehovoril jej otec

Matej si na to, čo spáchal, údajne nepamätá. Zdroj: fb


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/a/aa1cd760-d9fe-4e8a-acef-8f1a2e4521a9/krimi-spravy.sk/web/wp-content/plugins/visual-link-preview/includes/public/class-vlp-link.php on line 176

Útok na mladú študentku sa stal 1. 11. v jednom z vlakov smerujúcich z Košíc do Bratislavy. Podľa vyšetrovania 29-ročný muž náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočil na 22-ročnú ženu, ktorá s ním sedela v kupé.


Spôsobil jej viaceré bodnorezné poranenia v oblasti krku a rúk. Polícia útočníka zadržala a záchranári previezli mladé dievča do nemocnice. Ako sme sa dozvedeli, obeť študuje na Katolíckej univerzite v Ružomberku, kam aj cestovala.

V exkluzívnej spovedi otec dobodanej študentky pre Nový Čas povedal, ako ku krvavej dráme do­šlo a aj to, ako je na tom jeho dcéra v týchto hodinách.

Mala to byť obyčajná cesta do školy po jesenných prázdninách, akých Ľudmila zažila už mnoho. V stredu večer však netušila, že práve táto sa jej mo­hla stať osudnou. Jej otec, s ktorým hovorila krátko po incidente, len ťažko hľadal slová.
„K napadnutiu mojej dcéry došlo v kupé vlaku smerujúceho z Košíc do Ružomberka, kde cestovala a kde študuje štvrtý ročník na Pedagogickej fakulte. Prvá sedela v kupé dcéra, neskôr si prisadol útočník, ktorý sa predtým slušne spýtal, či si môže prisadnúť. Nastúpiť do vlaku mal podľa vyjadrenia dcéry v Košiciach, nie v Krompachoch, ako bolo prezentované,“ začína rozprávanie zdrvený otec. V kupé sedeli sami a nedošlo medzi nimi k žiadnemu kontaktu či rozhovoru.

V tom čase mala Ľudmila v rukách telefón a niečo si čítala. Mužovi v kapucni nevenovala pozornosť a podľa jej slov mu ani dobre nevidela do tváre. Zrazu však vytiahol kuchynský nôž a vrhol sa na ňu. „Bodnúť ju mal päťkrát, pričom mieril aj na krk. Nechýbalo veľa a zasiahol by jej krčnú tepnu,“ hovorí so zdesením v hlase.

Pridajte sa k nám na Facebook! Pridajte sa k nám na Facebook!

KVÍZ: Ste skúsený vodič alebo skúsená vodička?

Ruku na srdce, myslíte si, že ste skúsený vodič? V našom kvíze sa spolu totiž pozrieme na teoretické otázky, ktoré by ste si mali pamätať z autoškoly. Sme zvedaví, ako sa s nimi popasujete. Schválne, či by ste vodičský preukaz dostali aj dnes!

1 / 10

1.

  1. Vodič je definovaný ako osoba, ktorá

2 / 10

2.

  1. Ak sa premávka vo vyhradenom jazdnom pruhu riadi osobitnými svetelnými signálmi,

3 / 10

3.

  1. Krajnicou sa rozumie

4 / 10

4.

  1. Vodič nesmie pri cúvaní

5 / 10

5.

  1. Povinnou výbavou motorového vozidla kategórie M a N je

6 / 10

6.

  1. Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť

7 / 10

7.

  1. Vodič nesmie zastaviť a stáť

 

8 / 10

8.

  1. Ak je nesúlad medzi zvislými dopravnými značkami a vodorovnými dopravnými značkami, tak

9 / 10

9.

  1. Križovatkou s riadenou premávkou sa rozumie

10 / 10

10.

  1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici,

Vyhodnocujem váš kvíz. Čakajte prosím.

The average score is 38%

0%

Máte tip na článok?
NAPÍŠTE NÁM:

redakcia@krimi-spravy.sk

Dostávajte najdôležitejšie udalosti dňa mailom, aby vám neuniklo nič podstatné: