Útok vo vlaku na mladú študentku. Prehovoril jej otec

Matej si na to, čo spáchal, údajne nepamätá. Zdroj: fb

Útok na mladú študentku sa stal 1. 11. v jednom z vlakov smerujúcich z Košíc do Bratislavy. Podľa vyšetrovania 29-ročný muž náhle, bez zjavného dôvodu, zaútočil na 22-ročnú ženu, ktorá s ním sedela v kupé.


Spôsobil jej viaceré bodnorezné poranenia v oblasti krku a rúk. Polícia útočníka zadržala a záchranári previezli mladé dievča do nemocnice. Ako sme sa dozvedeli, obeť študuje na Katolíckej univerzite v Ružomberku, kam aj cestovala.

V exkluzívnej spovedi otec dobodanej študentky pre Nový Čas povedal, ako ku krvavej dráme do­šlo a aj to, ako je na tom jeho dcéra v týchto hodinách.

Mala to byť obyčajná cesta do školy po jesenných prázdninách, akých Ľudmila zažila už mnoho. V stredu večer však netušila, že práve táto sa jej mo­hla stať osudnou. Jej otec, s ktorým hovorila krátko po incidente, len ťažko hľadal slová.
„K napadnutiu mojej dcéry došlo v kupé vlaku smerujúceho z Košíc do Ružomberka, kde cestovala a kde študuje štvrtý ročník na Pedagogickej fakulte. Prvá sedela v kupé dcéra, neskôr si prisadol útočník, ktorý sa predtým slušne spýtal, či si môže prisadnúť. Nastúpiť do vlaku mal podľa vyjadrenia dcéry v Košiciach, nie v Krompachoch, ako bolo prezentované,“ začína rozprávanie zdrvený otec. V kupé sedeli sami a nedošlo medzi nimi k žiadnemu kontaktu či rozhovoru.

V tom čase mala Ľudmila v rukách telefón a niečo si čítala. Mužovi v kapucni nevenovala pozornosť a podľa jej slov mu ani dobre nevidela do tváre. Zrazu však vytiahol kuchynský nôž a vrhol sa na ňu. „Bodnúť ju mal päťkrát, pričom mieril aj na krk. Nechýbalo veľa a zasiahol by jej krčnú tepnu,“ hovorí so zdesením v hlase.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.